Podporu obchvatu přislíbil i vicepremiér

ZNOJMO  Starosta Jan Grois zaslal v minulých týdnech dopis nejvyšším vládním činitelům, konkrétně premiérovi Andreji Babišovi, vicepremiérovi Janu Hamáčkovi a ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi.


Vicepremiér Jan Hamáček a starosta Jan Grois; foto: -sap-

V dopise žádá, aby vláda zařadila znojemský obchvat do přílohy zákona č. 416/2009 Sbírky, což by mělo v důsledku znamenat urychlení výstavby dopravní infrastruktury. Zařazení do přílohy zákona by totiž umožnilo výrazné urychlení zmíněné stavby.

„První reakce na dopis starosty na sebe nenechaly dlouho čekat. Vicepremiér Jan Hamáček při osobní schůzce, která se konala v minulých dnech, přislíbil podporu svou i podporu ostatních ministrů nominovaných za ČSSD. Poslanec Roman Onderka, jenž se specializuje na dopravu, přislíbil pomoc při lobbingu v poslanecké sněmovně,“ informovala tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

K dokončení severní smyčky obchvatu, která povede k výraznému odlehčení dopravní zátěže a k odklonu dopravy z historického jádra Znojma, nyní zbývá postavit posledních 752 metrů silnice.

„Budu moc rád za jakoukoliv podporu napříč politickým spektrem. Schvalovací proces na dostavbu posledních metrů silnice, který probíhá již třináct let, dosud nedospěl k pravomocnému rozhodnutí. Pokud by se obchvat dostal mezi prioritní stavby, znamenalo by to významné zrychlení celé stavby,“ vyjádřil opakovanou naději starosta Jan Grois.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *