Basketbal: Víkendové double!

Jiskra Kyjov B – TJ Znojmo 59:63 Body: Hikl 26, Svoboda 13, Dvořák 7, Venský 6, Kučera 5, Šimeček 3, Soukup 3, Vyklický, Kazatel, Buršík. Sobotním odpolednem (5. 10.) začala sezona 2019/2020 soutěže OP II. i pro basketbalisty Znojma, kteří dle losu začali „venku“, kde je čekal daleký Kyjov s místním „béčkem“, kterému chtěli vrátit porážku z minulé sezony.Hostující celek Znojma odskočil po třech minutách do vedení 10:2, kde zejména naši křídelníci dělali domácím problémy. Domácí se ale nutno říci nevzdali a po timeoutu se dotáhli na hosty, kde po první půli svítilo na světelné signalizaci 30:29 pro TJ Znojmo. Znojmo však druhou půli ukázalo bojovný týmový výkon a „ukradlo“ tak z Kyjova výhru 63:59. Pro basketbalisty Znojma je to čtvrtá výhra v řadě a navazují tak na úspěšný konec z předchozí sezony.

Inmedias Mikulov – TJ Znojmo 50:59 Body: Hikl 19, Venský 12, Kučera 12, Dvořák 8, Soukup 5, Šimeček 3, Vyklický, Buršík. V druhém, nedělním zápase, čekal basketbalisty Znojma v okleštěné sestavě (bez Kazatele a Svobody) od 10:30 tým Mikulova, kde znojemští tak chtěli navázat na šňůru 4-0 po Kyjovu a připsat si tak druhou výhru z venkovních zápasů. Začátek utkání se vydařil našim basketbalistům, kteří si vybudovali v první čtvrtině tříbodový náskok 12:15. Utkání se neslo v podobě tvrdého, fyzického basketbalu, kde Znojmo těžilo z rychlých protiútoků, a tak zakončilo první půli za stavu 20:28. I druhá půle dopadla lépe pro basketbalisty Znojma, kteří předvedli větší touhu po vítězství a berou druhou výhru z palubovky soupeře. Jedná se tak o nejlepší vstup do sezony pro Znojmo za poslední roky!!!

Děkujeme fanouškům, kteří nás i na dálku podporují. Další utkání je naplánováno na 19. října, kdy se Znojmo pokusí i nadále držet stroprocentní bilanci na palubovce jednoho z nejvzdálenějších soupeřů – Slavičína.

TJ Znojmo Basketbal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *