Zachraňovat chtěly jen ženy

Není kurz jako kurz. Asi každý už zažil školení první pomoci, ne vždy s pozitivním výsledkem. Okresní hospodářská komora nabídla 26. září netradiční Kurz první pomoci v areálu bývalé znojemské vodárny u Obří hlavy. Tři akreditovaní lektoři z vodáckého centra tentokrát skutečně něco naučili. Přesvědčilo se o tom dvanáct žen různého věku i povolání, které nabídky využily.Přátelská atmosféra, žádná nuda, časté opakování a učení nejen hlavou, ale i rukama. „Budeme si tykat,“ řekl v úvodu lektor a jediný přítomný muž David Gros, zároveň i vedoucí Vodáckého oddílu Neptun. Každý si na tričko nebo svetr nalepil cedulku se svým křestním jménem. A školení začalo.

Probíhalo v tělocvičně, v klubovně, na chodbě nebo venku na hřišti. Nikdo neseděl, účastníci kurzu si formou hry vyzkoušeli několik rolí a ošetření několika druhů zranění. To nejdůležitější je být připraven.

Pro velký úspěch Okresní hospodářská komora plánuje v podobných aktivitách ve spolupráci s vodáckým centrem nadále pokračovat. Třeba se příště přihlásí i nějací muži.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *