Nový ředitel nemocnice Martin Pavlík

ZNOJMO  S účinností od 1. listopadu byl novým ředitelem zdejší nemocnice jmenován Martin Pavlík, jenž do července řídil brněnskou fakultní nemocnici u svaté Anny. Ve funkci střídá dosavadního Miroslava Kavku. O změně rozhodla krajská rada na svém jednání 30. září.


foto: Profimedia

Změna ve znojemské nemocnici proběhla na základě výběrového řízení, které se týkalo celkem osmi ředitelů příspěvkových organizací zřizovaných Jihomoravským krajem na úseku zdravotnictví, jimž funkční období na ředitelském postu trvá déle než šest let.

„Tři ředitelé krajských zdravotnických zařízení ve funkcích potvrzení byli, ředitelem znojemské nemocnice byl jmenován dosavadní ředitel nemocnice u svaté Anny Martin Pavlík,“ uvedl krajský radní Milan Vojta.

Webová stránka irozhlas.cz v dubnu citovala Martina Pavlíka v souvislosti s jeho tehdejší rezignací: „Po pěti letech v čele velké fakultní nemocnice jsem vyhodnotil, že je nejvyšší čas vrátit se zpátky k medicíně. Myslím, že i z manažerského pohledu změna ve vedení nemocnici prospěje a posune ji dál,“ prohlásil tehdy Martin Pavlík, který nyní nastupuje na obdobnou pozici ve Znojmě.

„Fakultní nemocnice u svaté Anny se každoročně z důvodu historicky špatně nastavených úhrad potýkala s vysokými ztrátami. Za působení ředitele Martina Pavlíka se však podařilo její ekonomickou kondici výrazně zlepšit a dnes tak hospodaří s nejlepšími výsledky za poslední dobu. Panu řediteli je tedy rozhodně za co poděkovat. Jsem také rád, že se rozhodl v nemocnici zůstat jako lékař,“ uvedl v dubnu letošního roku ve Zdravotnickém deníku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, aniž by tušil, že všechno bude jinak.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *