Drogy, zákaz řízení, vyřazené auto. Vše odhalilo levé světlo

Policejní hlídka si v noci z pátku na sobotu na silnici mezi obcemi Litobratřice a Jiřice u Miroslavi všimla osobního automobilu s nefunkčním levým předním světlem. Jak se později ukázalo, světlo bylo nejmenším prohřeškem.


Ilustrační foto

„Po zastavení vyšla najevo řada závažných skutečností. Řidič nepředložil vůbec žádné doklady. Připevněné registrační značky byly vedené v databázi pátrání a navíc patří zcela jinému vozidlu, které je v současnosti vyřazeno z provozu. Vůz, který řídil, je v evidencích také veden jako vyřazen,“ informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Muži zákona dále zjistili, že čtyřiatřicetiletý muž z brněnského kraje svým počínáním porušil zákaz řízení, který mu vyměřil Okresní soud v Litoměřicích až do roku 2021. Navíc řídil pod vlivem drog.

„Muž se podrobil dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu před jízdou. Ta sice byla negativní, ale test na drogy měl pozitivní na pervitin a extázi a lékařské vyšetření odmítl. Policisté mu ihned na místě zakázali pokračovat v jízdě a vozidlo zajistili. Jeho protiprávním jednáním se budeme dále zabývat,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *