Poslední závod sezony šampionátu TCR Eastern Europe ovládl Jáchym Galáš

Poslední závod sezony šampionátu  TCR Eastern Europe ovládl Jáchym Galáš. Na druhé příčce dojel včerejší vítěz Dušan Kouřil Jr. a třetím místem se rozloučil s aktuálním ročníkem šampion Milovan Vesnič.Cesta za touto zlatou tečkou ale rozhodně nebyla v Jáchymově podání snadná. Během závodu totiž za ním kroužili s těsnými rozestupy Dušan Kouřil Jr. (Hyundai) a Milovan Vesnič (Seat Cupra). Ani jednomu z nich se ovšem vůz Volkswagen Golf sesadit z prvního místa nepodařilo, a zatímco Kouřil se musel spokojit s druhou příčkou, srbský závodník zakončil svou mistrovskou sezonu bronzovým úspěchem.

Po sobotním 3. místě ve Sprintu i vytrvalostním závodě tak Jáchym potřetí vystoupil na podium brněnského autodromu.

„Mám radost, že se mi podařilo vybojovat druhé vítězství v sezoně a udržet tak druhou pozici v průběžném pořadí. Vzhledem k tomu, že šlo o můj druhý rok na okruzích a o premiérový ročník v TCR, si myslím, že mohu být spokojen,“ řekl Galáš po skončení posledního letošního klání TCR.

Po sobotním 3. místě ve Sprintu i vytrvalostním závodě tak Jáchym potřetí vystoupil na podium brněnského autodromu.

Jáchyma Galáše čeká ještě poslední letošní závod na Hungaroringu, kde se  pojede poslední podnik seriálu  vytrvalostních závodů, kde je zatím průběžne  na 1. místě celkového letošního  bodování FIA-CEZ Endurance do 3500ccm.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *