Florbal: Sezonu zahájili junioři, starší žáci i dorostenky

JUNIOŘI – Do Slavkova u Brna zajížděli k prvnímu turnaji junioři. Tým pod vedením nového trenéra Krpouna vstoupil do 2. ligy juniorů vítězstvím a porážkou. Nejprve se střetl s týmem Blanska, se kterým svedl velmi vyrovnanou bitvu, ve které padlo hned 11 branek. Vzájemnou přetlačovanou pro sebe urvali znojemští mladíci a po výhře 6:5 slavili první tři body do tabulky. Bodově se nejvýrazněji prosadili Rajnoha, Polehňa a Veselý, kteří si shodně připsali branku a přihrávku. Ve druhém utkání přišla však nečekaná porážka s týmem Očova. V utkání chudém na góly se za Znojmo prosadil pouze Jakub Ficko, a byla z toho prohra 1:3.STARŠÍ ŽÁCI BLACK – Black hrající Ligu starších žáků cestovali do brněnské haly v Tuřanech a trenér Šťastník mohl být s jejich počínáním spokojen. V prvním utkání si naši hráči s chutí zastříleli, když porazili tým FBK Slovácko 17:0. Nejpilnějším střelcem týmu byla Lucie Baldreichová, která nasázela 4 branky. Ve druhém utkání šlo o zcela jiný zápas, Blackům se totiž do cesty postavil silný Zlín Lions. Ve velmi vyrovnaném utkání skončily všechny třetiny remízou, a to i přesto, že Znojmo v utkání třikrát vedlo. Zlín si na každou branku ale našel odpověď, a tak si oba týmy rozdělily po bodu.

STARŠÍ ŽÁCI WHITE – Další tým starších žáků nastupuje v jihomoravském přeboru a své první dvě utkání zcela jasně ovládl. Nejprve porazil přesvědčivě Letovice 13:1 po pěti brankách Tomáše Světlíka a ve druhém utkání měl mušku seřízenou ještě přesněji. Blansko B totiž muselo míček ze své sítě lovit hned 25x! Utkání Znojmo vyhrálo drtivým skóre 25:2. Za zmínku stojí sedmibodový výkon Františka Řidkého (4+3).

DOROSTENKY – Svůj první turnaj sezony mají za sebou také dorostenky. V loňské sezoně skončily těsně za bránou kvalifikace o MČR a letos budou chtít pomýšlet na lepší umístění. Los jim napoprvé přisoudil domácí turnaj a soupeře Bulldogs a Aligators. Do zápasu s brněnskými Buldočkami vstoupily výborně, když si vybudovaly slibný náskok 3:0. Poté však na chvíli upustily od své hry a soupeři dovolily snížit na rozdíl jednoho gólu. V poslední třetině pak soupeř po šťastné brance vyrovnal a oba týmy se rozešly smírně. Do druhého utkání šly dorostenky s tím, že chtějí bodovat poprvé v sezoně naplno. Po většinu zápasu diktovaly tempo, zodpovědně hrály směrem do obrany a zaslouženě zvítězily 3:1. V tabulce se tak zatím nachází vinou horšího skóre na 2. místě.

-M-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *