Bezmála třicet dětí si vyzkoušelo Týden hokeje ve Znojmě

Jaké je sklouznutí po ledě, hra s pukem a další hokejové dovednosti si v úterý 24. září vyzkoušely bezmála tři desítky dětí na ledě Nevoga arény, kde Orli Znojmo – mládež ve spolupráci s Českým hokejem opět uspořádali akci Týden hokeje.Na znojemském zimním stadionu se Týden hokeje konal už popáté. Příchozích dětí, které se zároveň zaregistrovaly do projektu Pojď hrát hokej, bylo dohromady sedmadvacet.

V rámci úvodní prezentace o projektu Pojď hrát hokej a fungování klubu HC Orli Znojmo – mládež si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet hráčskou a brankářskou výstroj pro nejmenší, detailně se seznámit s podmínkami fungování znojemské hokejové mládeže a také výhodami registrace do projektu Pojď hrát hokej.

„Pohodová atmosféra, která panovala po celý průběh akce, byla přesně tím, co se denně odehrává na našem stadionu při trénincích a zápasech malých dětí. Hokej je především hra a na to nezapomínáme. Dřina, která k hokeji neodmyslitelně patří, přichází až mnohem později, někdy kolem přechodu do dorostu,“ řekl vedoucí trenér žáků a přípravek Orlů Petr Kolečkář.

„Vše má svůj čas a nároky se zvyšují velmi pozvolna s ohledem na mentální a fyzický rozvoj dětí. I dnes padlo mnoho všetečných dotazů na náročnost života malého hokejisty v předškolním a mladším školním věku. Jedná se však o velmi dlouhou cestu, kde trpělivost a dlouhodobost je základem,“ dodal Kolečkář.

Projekt s názvem Pojď hrát hokej organizovaný Českým hokejem má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí.

-OZ-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *