Se studenty z Přímky vařila velvyslankyně Země úsměvů

ZNOJMO  Země úsměvů. Tak se prezentuje Thajské království. A právě úsměv a zajímavosti  o této asijské destinaci přivezla do Znojma 25. září vzácná návštěva, když školu na Přímětické ulici navštívila její excelence Ureerat Chareontohová, thajská velvyslankyně v ČR. Spolu s ní přijela i velvyslanecká rada, osobní kuchaři a překladatelka.Pro studenty oborů zaměřených na gastronomii a cestovní ruch to byl ohromný zážitek. Po přivítání vedením školy následovala prezentace a přednáška o Thajsku. Díky jazykové vybavenosti studentů nebylo téměř zapotřebí překladatelských služeb. Angličtinou vládli přítomní studenti bravurně.

V diskuzi se studenti dozvěděli zajímavé informace o zvyklostech, přírodě, kulinářství nebo o náboženských slavnostech.

V další části programu si pak studenti společně s paní velvyslankyní a jejím týmem uvařili tradiční thajské smažené nudle pad thai. Jeden z nejoblíbenějších národních pokrmů Thajska všem moc chutnal.

Celá delegace pak navštívila historické centrum Znojma a velmi obdivovala zejména kostel svatého Mikuláše, kapli svatého Václava a rotundu svaté Kateřiny.

Setkání s exotickou kulturou bylo pro všechny žáky i pedagogy naší školy velmi přínosné. Dost možná započalo novou tradici, neboť ředitel školy Libor Hanzal hovořil s paní velvyslankyní i o možné budoucí spolupráci. Pro všechny to byl bezesporu příjemně strávený den plný chutí, vůní a úsměvů..

Mgr. Kateřina Kotoučová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *