Řidička zkolabovala přímo za volantem

Nedělní dopoledne se proměnilo v boj o život, když strážníci Městské policie přijali telefonické oznámení, že na Sokolské ulici zkolabovala před semaforem u restaurace Centrál žena přímo za volantem vozu.„Oznamovatelka nepodala žádné informace o zkolabované osobě, proto byla stálou službou ihned vyslaná za použití majáku k místu motohlídka a zároveň stálá služba ihned přivolala na místo rychlou záchrannou službu. Strážníci, kteří byli na místě jako první, ve vozidle nalezli seniorku opřenou o volant ve stavu bezvědomí. Společnými silami ji vyprostili z vozidla a položili na chodník. Jelikož žena nejevila žádné známky života, započali strážníci s oživovacími úkony,“ informovala za Městskou policii Znojmo Eva Smutná.

Do příjezdu zdravotnické záchranné služby jim s oživováním dvaaosmdesátileté ženy pomohla zdravotní sestra, která projížděla zrovna kolem.

„Strážníci prováděli masáž srdce i nadále v součinnosti se zdravotníky. Po několika minutách se podařilo u ženy obnovit základní životní funkce a za asistence strážníků byla žena přesunuta do sanitního vozu,“ dodala Smutná.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *