Krumlovské pozemky posvětil déšť

MORAVSKÝ KRUMLOV I když se před slavnostním předáním pětačtyřiceti pozemků pro stavbu rodinných domů v lokalitě Novosady silně rozpršelo, nelze to považovat za špatné znamení. Naopak. Déšť symbolizuje očistu a ochranu. Zástupci Krumlova se společně s partnery nakonec narychlo přesunuli pod střechu jedné z blízkých restaurací. Až tam netradičně přestřihli i slavnostní pásku.


Pásku přestřihl místostarosta Zdeněk Juránek a starosta Tomáš Třetina; foto: -jan-

Nově připravené a zasíťované pozemky teď nabízí Moravský Krumlov formou elektronické prodejní aukce. Starosta Tomáš Třetina považuje jejich přímý prodej občanům za velmi výhodný. Město díky tomu lépe ovlivňuje finální podobu lokality, než kdyby ji prodalo developerům.

„Pozemky byly připraveny tak, aby byly dostatečně široké, a přitom jednoduchého a využitelného tvaru. Dalším parametrem byla ekonomika nákladů na infrastrukturu. Náklady na kompletní zasíťování lokality Novosady pro výstavbu rodinných domů činily přes šedesát milionů korun,“ informovala náš list mluvčí Moravského Krumlova Eva Fruhwirtová.

„Dbali jsme také na šetrné hospodaření s dešťovou vodou, aby z pozemků rychle neodtekla, ale dala se smysluplně využít,“ popsal starosta Tomáš Třetina. Proto jsou v lokalitě vybudovány tři velké zasakovací objekty a jedna retenční nádrž, která bude sloužit zejména městu a hasičům.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *