Znovínský triumf v Koreji

Nepřehlédnutelný sukces si z nejprestižnější asijské vinařské soutěže odvezl Znovín Znojmo. Za Ryzlink rýnský VOC 2018 a Veltlínské zelené 2018 na Asia Wine Trophy získal zlaté medaile. Znovínský sauvignon získal stříbrnou medaili. Poprvé v historii uspěly na této soutěži také všechny odrůdy VOC Znojmo.


Ředitel Znovínu Pavel Vajčner; foto: itradenews.cz

„Korejské klání je nejprestižnější asijskou soutěží na stále se rozrůstajícím trhu s vínem. Fakt, že uspěly všechny tři typické znojemské odrůdy, je známkou toho, že naši vinaři umějí vína světové kvality,“ komentoval úspěch předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

„Moc nás těší, že naše vína VOC Znojmo získávají v poslední době ta nejvyšší tuzemská a zahraniční ocenění,“ dodal Pavel Vajčner, předseda představenstva Znovínu.

V korejském Daejeongu, kde se soutěž Asia Wine Trophy konala, pozlatili porotci česká a moravská vína celkem třiatřicetkrát, z toho byly tři velké zlaté medaile. A k tomu přidali osm stříbrných medailí. Sto čtyřicet porotců tam na mezinárodním gastronomickém a vinařském festivalu, který navštíví na půl milionu lidí, hodnotilo více než 4 300 vín ze čtyřiatřiceti zemí světa.

Znojemští v silné konkurenci zabodovali na výbornou.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *