Andrej Babiš na vinobraní slavil konec trestního stíhání

Český premiér Andrej Babiš opět zavítal na Znojemské historické vinobraní.

Fotografie ze své návštěvy hrdě zveřejnil na facebooku. I když, jak napsal, byl na něm už počtvrté, letos mu burčák chutnal nejsladčeji. Těsně před začátkem slavností totiž státní zástupce Martin Erazím potvrdil zastavení jeho trestního stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Po letech tak Městské státní zastupitelství v Praze změnilo svůj právní názor a od obvinění upustilo. Nečekané rozhodnutí sice ještě může zvrátit nejvyšší státní zástupce, ale i tak si náš předseda vlády musel hlasitě oddechnout.


foto: Facebook Andreje Babiše

„Viděla jsme ho při koncertu Mirai, který si dokonce natáčel na mobil. To mně přišlo vzhledem k jeho věku trochu divný. Jakoby chtěl ukázat, že je in. Ale vlastně – proč ne,“ popsala svůj zážitek ze setkání šestnáctiletá studentka Petra.

„Potkala jsem ho shodou okolností na Vinobraní také vloni a to byla úplně jiná situace. Tehdy ho obklopovali bodyguardi v saku. Letos asi měl nějakýho toho bendíka kolem sebe taky, ale nebylo to tentokrát poznat. Na sobě měl rifle a černou mikinu s bílým nápisem, který jsem ovšem nerozluštila, i když jsem se o to hodně snažila.“

Video z koncertu Mirai, konkrétně hit „Když nemůžeš, tak přidej,“ si však Andrei Babiš nenatáčel jen tak pro zábavu, jak se znojemská studentka domnívala, Hned druhý den ráno nahrávku vyvěsil na sociální sítě. „Že slovo „nejde „neexistuje, říkám celý život. A taky, že když nemůžeš, tak přidej víc,“ připsal pod svůj příspěvek.  Jak si tuto poznámku vyložit, je na každém. Podle toho, jak kdo Babiše vnímá.

Zastavení jeho stíhání kvůli dotačnímu podvodu není totiž v médiích, částečně u právnické obce a u veřejnosti přijímáno bez výhrad. Rozhodnutí státního zastupitelství je však třeba respektovat.

Takže!

Veselit se teď může celá republika. Konečně nemáme jako jediní v Evropské unii trestně stíhaného premiéra!

Alespoň tedy prozatím…

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *