Přednáškový maraton v Miroslavi

Začátkem měsíce října startuje podzimní cyklus přednášek, který společně pořádají Stromy v krajině, AK DENT Miroslav a Rotary klub Znojmo. Přednášky pokryjí širokou škálu témat a budou se konat vždy v pátek v 18.00 hodin v přednáškovém sále kliniky AK DENT v Miroslavi.Dne 4. října – PhDr. Arnošt Vašíček: Fantastické záhady. Zábavné setkání s autorem řady knih a televizních seriálů o tajemnu (Ďáblova lest, Ztracená brána, Strážce duší). Nevysvětlitelné archeologické nálezy, podivné úkazy a paranormální jevy naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější, než si vůbec dovedeme představit. Arnošt Vašíček představí nejzajímavější objevy ze svých cest do více než osmdesáti zemí. Besedu doplní promítání unikátních videozáznamů.

Dne 18. října – plukovník v záloze. ing. Roman Kopřiva: Afghánistán, mise Armády ČR. Zážitky a zkušenosti z přímého působení velitele kontingentu české armády v Afghánistánu přiblíží skutečnou realitu země, která je zmítána dlouhodobým bojem jednotlivých kmenů a centrální vlády o udržení moci a vlivu. Přednáška bude doplněna zajímavými fotografiemi a krátkým filmem ze skutečného působení českých armádních jednotek.

Dne 8. listopadu – RNDr. Taťána Míková: Mění se naše podnebí? Je klimatická změna mýtus nebo realita? Pohled na často diskutované téma ve světle každodenních zážitků lidí z různých koutů naší země. Jsme na tom stejně, lépe nebo hůř než obyvatelé jiných zemí Evropy a dalších kontinentů? Odpovědi na otázky, které si dnes kladou lidé na celém světě, se pokusí nastínit známá klimatoložka a meteoroložka.

Dne 6. prosince – Mgr. Vojtěch Wertich: Aviou Jižní Amerikou. Je těžké vměstnat čtyři měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se lze těšit na neuvěřitelnou dávku přístavní byrokracie, vůně patagonské Carretery Austral nebo vůni spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy, jízdu po zaplaveném salaru, výstup na šestitisícový vulkán, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo stále překvapující Kolumbii.

Lenka Biberlová, Stromy v krajině

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *