Znojemští cyklotrialisté na Světových hrách v Polsku

Dvě úspěšné mezinárodní trialové události, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa v biketrialu, doplnila o letních prázdninách ještě třetí – Světové hry mládeže v cyklotrialu. Hostitelskou zemí 20. ročníku této nejvýznamnější cyklotrialové soutěže pro mládež se stalo Polsko, kam se soutěž po několika letech vrátila. Město Wadovice přivítalo téměř dvě stovky mladých jezdců od 9 do 16 let ze 17 zemí.Letošní novinkou byla zásadní změna pravidel v bodování, kdy jezdci místo trestných bodů získávali body kladné. Ze znojemských jezdců se mezi členy reprezentace ČR již počtvrté zařadili René Vymětal a Eliška Mudrychová a poprvé také Štěpánka Mudrychová. Ta šla do sobotního semifinále s cílem postoupit do finále kategorie Youth Girls. Zaváhala pouze na kamenné sekci, která jí nesedla, ale ostatní kontrolní úseky už zajela s chutí a bez problémů. Průběžným pátým místem si postup skutečně zajistila. Eliška Mudrychová, startující druhým rokem ve starší kategorii Girls, si 14. místem výrazně vylepšila postavení v dívčím mezinárodním žebříčku, ale na finále to nestačilo. René Vymětal si zazávodil již v pátek, kdy získal bronzovou medaili jako člen české štafety v soutěži národů. S napětím se očekával i jeho postup do finále kategorie Minime, které mu loni o vlásek uteklo. O 6. místo v semifinále ho nepřipravily ani dvě chyby v podobě dopadu předního kola mimo vyznačenou trať při seskoku z překážky.

V neděli na Štěpánku dolehla závodní nervozita velkého finále. Po startu napětí opadlo, ale pak přišel bolestivý pád na druhé sekci. Tempo závodu však nedovoluje velké zdržování, a tak se Štěpánka rychle otřepala, naskočila zpět do rozjetého závodu a přes časovou ztrátu obhájila 5. místo, což je při prvním startu v tomto závodě významný úspěch. Pro Reného byl ve finále rozhodující vysoký výskok na kládové překážce, kterou v prvním kole nedokázal překonat, a proto do druhého vyjel z páté pozice. Tentokrát úspěšným výskokem bodový zisk navýšil, a tak kromě nejtěžší překážky přeskočil i dva soupeře až na konečné 3. místo, čímž zkompletoval sadu čtyř medailí z letních mezinárodních závodů.

WYG – Světové hry mládeže v cyklotrialu 2019: René Vymětal 3. místo kat. Minime a 3. místo v soutěži národů, Štěpánka Mudrychová 5. místo kat. Youth Girls , Eliška Mudrychová 14. místo kat Girls.

-TM-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *