Šmouhy na Šmahajově škole má na svědomí Marta Bayerová

Základní školu na náměstí Republiky už mnoho let provází pověst kvalitního vzdělávacího ústavu. Jeho klidné vody teď mediálně čeří bývalá senátorka za KSČM a nynější učitelka fyziky Marta Bayerová. Ta má mít údajně nemalé problémy s alkoholem, což se ve veřejném prostoru stalo nepřehlédnutelným tématem. Jde o pomluvy a závist, jak tvrdí současný ředitel Jiří Šmahaj, nebo je to pravda?


Marta Bayerová na archivním snímku ve chvíli voleb, kdy ještě působila jako senátorka; foto: archiv redakce

V naší redakci avízovalo návštěvu v této věci několik rodičů už na podzim loňského roku. Přestože redakce jim tlumočila, aby přišli, že jejich identita zůstane utajena, nikdo z nich nedorazil, ani se telefonicky neozval. Patrně u nich převládla obava, že kritickou otevřeností by mohli ublížit vlastním dětem.

Problém ale bublal pod pokličkou dál. Začátkem tohoto školního roku vytiskla MF Dnes článek s názvem Učí bývalá politička opilá?. V tomto textu mimo jiné list informoval o schůzce rodičů s vedením školy. Přišla na ni i Marta Bayerová, která nařčení z alkoholismu popřela.

Ředitel Šmahaj k této kauze sdělil: „Upozorňuji rodiče, pokud mají děti podezření, že u paní učitelky něco není v pořádku, ať jim to o přestávce mobilem klidně zavolají a oni pak následně mně. Nemám pak problém podrobit ji dechové zkoušce, jako ostatně jakéhokoliv jiného kolegu,“ řekl ředitel Šmahaj.

Tento nadřízený Marty Bayerové usedl na ředitelské místo před rokem. V té době ji také přijímal jako aprobovanou fyzikářku. Právě totiž opustila pedagogický sbor Gymnázia Dr. Karla Polesného, kde se už nad ní podezření z přehnaného vztahu k alkoholu vznášelo. Nepřímo to potvrdil i ředitel této školy Jiří Peroutka: „Věci, které byly v článku MF Dnes naznačeny, tak ano, mám podobné zkušenosti. Ale víc k tomu říkat nechci a nebudu,“ vyjádřil se ředitel Peroutka.

Ředitel Šmahaj tomu ale nepřikládá žádnou váhu: „Co se dělo na gymnáziu, nevím. Já Martu Bayerovou potkávám denně…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *