Dárek za 24 milionů

MORAVSKÝ KRUMLOV  Žáci a učitelé Základní školy Klášterní získali od Města hned první školní den čtyři odborné učebny. Fyziky, přírodopisu a cizích jazyků. Investici za přibližně čtyřiadvacet milionů z více jak sedmdesáti procent pokryla dotace. Slavnostní předání se uskutečnilo 2. září dopoledne před budovou školy.„Jsem poctěn, že mohu přivítat i pozvané přítomné učitele, kteří mě na této škole učili. Nové učebny výrazně přispějí ke zvýšení zájmu žáků o výuku,“ řekl v úvodu starosta Tomáš Třetina.

Stavebníci podle něj na škole odvedli během prázdnin neuvěřitelný kus práce.

Ředitel školy František Vrána poděkoval i kuchařkám, protože učebny vznikly jako nástavba na střeše kuchyně za jejího plného provozu.

„Přístup do nových učeben je bezbariérový, žáci se sem mohou dostat pomocí výtahu, který byl také součástí přístavby, přibyl i moderní kabinet matematiky,“ připomněl ředitel.

Podívat se přišla také bývalá zástupkyně Vojtěška Braunerová. Učila zde od roku 1960 neuvěřitelných třicet devět let.

„Od té doby se toho strašně moc změnilo. Učit bych už nechtěla, na to se již necítím, ale tohle nové krásné prostředí dětem i svým kolegům moc přeji.“

Základní škola Klášterní není jediná, do které letos Moravský Krumlov výrazně investuje. Ještě v září by měla skončit podobná modernizace školy na Ivančické.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *