Vyprávění s Jitkou Pavlíčkovou

Ahoj, Jitko. O prázdninách ses zúčastnila ME v korfbalu – v hale i v písku, které proběhlo v Maďarsku. Nedávno jsem se dozvěděl, že jsi nehrála druhé housle, a jsem hrdý na to, že Znojmačka byla vyhlášená nejúspěšnější střelkyní ME!!! Tvé koše, které se připisovaly na účet reprezentace ČR, pomohly tomu, že ČR skončila v halovém ME korfbalu do 15 let na třetím místě. A v beachovém ME v korfbalu dokonce vyhrála. Blahopřeji!Jitko, popiš mi prosím více, jak probíhalo ME?

V Maďarsku jsme pobývali pět dní. V pátek jsme vyráželi a hned po příjezdu jsme se ubytovali. Hned v ten den nás čekal ještě trénink s holandským trenérem. Další dva dny jsme zápasili s dalšími evropskými týmy. První zápas skončil prohrou s Portugalskem 7:9. Potom jsme se ale rozstříleli a zbytek zápasů jsme v prvním dni vyhráli. Druhý den jsme prohráli také jeden zápas, a to proti famóznímu Holandsku. Proti Německu jsme vyhráli ten nejdůležitější zápas a zajistili si tak bronzovou medaili.

V beachovém turnaji se nám dařilo lépe. Jelikož Holandsko už z tohoto turnaje odjelo domů, měli jsme větší šanci se umístit na dobrém místě. Vše se nám dařilo!!! Vyhráli jsme všechny zápasy i ten finální proti Portugalsku. Zápas byl napínavý až dokonce, ale nakonec jsme obhájili titul mistra Evropy výhrou 5:4.

Čím si myslíš, že to bylo, že jsi byla tak úspěšná ve střelbě na koš, který je 3,5 m vysoko. Kolik jsi vlastně dala celkově košů?

Po celý turnaj se mě drželo štěstí. Tým mi důvěřoval a většinou nechával střílet mě. A mně nezbývalo nic jiného, než střílet a dávat koše. Výška koše už nehraje roli, když už jsem na ni zvyklá. V turnaji jsem dala celkově okolo 31 košů. V hale přibližně 20 a na beachi 11.

Ze Znojma jsi nebyla na ME sama. Byla s tebou i tvá spoluhráčka Klára Kočková. Jak se jí dařilo? Jak vše prožívala? Co si odnesla?

Klárce se taky hodně dařilo. Nechci se vychloubat, ale já s Klárkou jsme celkem náš reprezentační tým podržely. V Maďarsku celková atmosféra byla…

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *