Klíče si odnesli Jiří Svoboda, Evžen Adámek, Jaromír Čepička a Zdeněk Simek

Letošní cenu Znojma si odnesli čtyři muži. Symbolický klíč od města převzal pedagog Jiří Svoboda, ředitel znojemské Charity Evžen Adámek, a odborníci v oblasti vinařství a zemědělství Jaromír Čepička se Zdeňkem Simkem.„Cena se uděluje osobnostem, které svojí činností dělají dobré jméno městu a jsou přínosem nejenom pro jeho občany, ale pro celý region,“ uvedla tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Za významný společenský přínos zdejšímu regionu v oblasti vzdělávání a spolkové činnosti byl oceněn Jiří Svoboda.

„Regionálních buditelů moc není. Jeden z nich je však nezpochybnitelný. Jiří Svoboda, duchovní otec, zakladatel a čestný předseda Spolku přátel Hroznové kozy, jeden ze zakládajících členů Okrašlovacího spolku a propagátor spisovatele Charlese Sealsfielda. Pan Jiří Svoboda je rovněž popularizátor významných znojemských rodáků, aktivní účastník přednáškové činnosti a kulturně literárních pořadů organizovaných Městskou knihovnou a také aktivní podporovatel projektu Čteme dětem. To je jen malý výčet záslužných činností tohoto znojemského rodáka,“ zmínila Zuzana Pastrňáková.

„Nikdy jsem nebyl dobrým žákem, přesto jsem se stal učitelem. Pak mě ovšem zarazil bonmot, který říká, že kdo věci umí, ten je dělá, a kdo neumí, ten je učí.  Tak jsem si řekl, že v té češtině a dějepise něco dokážu. Abych toto tvrzení vyvrátil,“ glosoval pohotově Jiří Svoboda.

Cenu si odnesl také Evžen Adámek, ředitel Oblastní charity…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *