Dvojnásobná vítězka Barcelony Sára Bejlek!

Hrušovanská klubová hráčka Sára Bejlek, která je aktuálně 11. hráčka mezinárodního žebříčku do 14 let, se v termínu od 17. do 24. 8. vydala pokusit se potvrdit svou špičkovou formu do velice prestižní tenisové akademie Sanchez Casal v Barceloně, kde se odehrál turnaj  U14 kategorie 1 Tennis Europe. Zde se Sára utkala se spoustou velice kvalitních soupeřek z celého světa, a i přes vysokou klimatickou náročnost smetla všechny dívky suverénně ze hry!V prvním kole hlavní soutěže jí přidělil los hráčku domácí akademie, které dala Sára dva fantastické kanáry.

Ve druhém kole proti bojovné Japonce již ztratila dva gemy.

Třetí kolo proti hráčce z Francie a čtvrté proti Rumunce Sáře dopadlo jednotným výsledkem 6:1, 6:0 a semifinálové utkání se soupeřkou z Bulharska ukazuje podle výsledku 6:3, 6:2 už vcelku zajímavou hru.

Do finálového utkání se z druhé strany pavouka probojovala na turnaji velmi dobře hrající Španělka, která Sáru v prvním setu trošku potrápila. Sára do druhého setu absolutně změnila taktiku a styl hry, a nedala tak soupeřce žádnou další šanci a v zápase dominovala. Finálový zápas skončil tedy vítězně pro Sáru 6:4, 6:1.

Velice obdivuhodný je fakt, že Sára všechny své zápasy vyhrála ve dvou přímých setech a na žádném ze svých utkání neztratila více než 5 her. Jen pro zajímavost, z celkem šesti odehraných zápasů dvouhry vyhrála Sára 72 gemů a prohrála pouze 14! Stala se tedy absolutně zaslouženou vítězkou celého turnaje a odváží si nejen trofeje, ale i nabídku možnosti se na Akademii Sanchez Casal v Barceloně tréninkově připravovat.

Třešničkou na dortu bylo další vítězství z tohoto turnaje ve čtyřhře s tréninkovou parťačkou a dobrou kamarádkou ze Slovenska. Dívky ukázaly absolutní sehranost nejen ve hře, ale i v jejich „outfitech“. Radost ze hry rovněž nechyběla, a i po prohraném setu v semifinálovém utkání proti Rumunkám děvčata stále tvrdě bojovala, a závěrečným super tiebreakem 11:9 pak utkání otočila ve svůj prospěch.

Následný finálový zápas proti domácím Španělkám byl vyrovnaný až do samotného konce. Výsledkem 7:5, 7:6 si česko-slovenský pár obhájil pozici absolutních vítězek a dívky tak odlétaly domů se zaslouženou vybojovanou trofejí!

Za celý klub Sáře i její parťačce moc gratulujeme a přejeme zdárné dokončení letní sezony a následný vydatný odpočinek!

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *