Vyprávění s René Vymětalem

Ahoj René, blahopřeji ti k tvým úspěchům…. Mohl bys je prosím zrekapitulovat?

Tak v letošním roce se mně opravdu dařilo. Už v květnu jsem obhájil titul Mistr ČR v cyklotrialu. Třetí rok za sebou. A teď v létě jsem skončil třetí na mistrovství světa mládeže v cyklotrialu. V biketrialu jsem se v červenci stal mistrem Evropy a teď na konci prázdnin jsem vyhrál i mistrovství světa.Co vše je třeba k tomu, aby biketrialista uspěl na MS?

Hlavně trénovat každý den na kole, když je zima, horko nebo prší. I když se někdy fakt nechce. Pravidelně chodit do posilovny a cvičit i doma. Taky správně jíst.

A nestoupne ti to do hlavy, že jsi mistr světa?

Asi ne. Mně to ani nepřijde…

Kam jsi chodil na základní školu?

Na základku pořád chodím. Teď jdu do devítky v Příměticích.

Koníčky, jiné sporty?

Na jiné sporty nemám čas. Občas si vyjedu na horském kole, občas si zahraju s kámoši nějakou počítačovou hru.

Komu bys chtěl poděkovat za podporu?

Tak hlavně mamce a taťkovi. Bez jejich podpory by to nešlo. Za pomoc na mezinárodních závodech určitě Markovi Hlávkovi. Ten mi hodně pomáhá. A taky Středisku volného času, že nám sehnali halu na zimu. Bez ní bych neměl v zimě kde trénovat.

Co tě čeká v příštím roce?

Asi zase spousta závodů v Česku a pár možná i na Slovensku. A taky Světové hry mládeže ve Francii, pak mistrovství Evropy ve Francii a mistrovství světa ve Španělsku. A ještě různá soustředění, na které se těším, protože bývají místo školy… (úsměv)

A co ta škola?

Jo. Musím se chystat na přijímačky na střední.

A kdy začneš zase jezdit na kole a trénovat? Předpokládám, že ještě slavíš svůj úspěch a odpočíváš…

Taťka mně slíbil, že můžu mít pauzu od kola do konce prázdnin. Ale už pár dní po MS chodím zase trénovat. V Česku sezona neskončila, a pár závodů mě letos ještě čeká…

Co bys rád řekl závěrem?

Že jsem rád, že tento sport je i ve Znojmě, a že jsem se na něj dal. A že kdo to chce taky zkusit, může začít v biketrialovém kroužku v SVČ na Sokolské, tak jako já před pár lety… (úsměv)

Děkuji za rozhovor.

Libor Duchoň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *