Na Kole pro život letos podvacáté

Závod Kolo pro život oslavuje letos dvě desítky let své existence. Ve Znojmě se tento závod jede pošesté, a to v sobotu 7. září.


foto: Jaromír Novák

„Opět zažijeme skvělou atmosféru této akce na Znojemsku. Pokud jste si již v minulých ročnících sami na vlastní kůži nevyzkoušeli, jaké je to být účastníkem velkého závodu, tak letos byste si tuto velkolepou cyklistickou akci neměli nechat ujít,“ konstatoval ředitel závodu Miroslav Kučera.

Seriál závodů Kolo pro život je určen pro každého, počínaje dětským odrážedlem a konče horským kolem, letos poprvé i elektrokolem. Nezáleží na tom, kolik je vám let, zda jste začátečník nebo profesionál, jestli jezdíte na kole pravidelně nebo jen svátečně. Jediné, na čem záleží je, že si chcete zasportovat, užít si krásný den spolu s přáteli, rodinou, případně porovnat síly s ostatními závodníky a odnést si skvělý sportovní zážitek.

Trasy jsou přizpůsobeny všem výkonnostním kategoriím. Nejúžasnější je však jako vždy dopolední seriál pro děti se závody od těch nejmenších na odrážedlech až po mládež do třinácti let, svoji kategorii mají i kadeti. Samostatně závodí děvčata a chlapci zvlášť a závody probíhají v parku nad klášterem.

Další pohodovou záležitostí jsou krátké Family jízdy, jež jsou určené také rodinným týmům a rekreačním cyklistům, kteří jezdí na biku jen tak občas pro radost.

Velice populární se stala již v minulých letech trasa family  jízdy rodičů s dětmi a dalších zájemců, která měří jednadvacet kilometrů. Je vedena krásnou krajinou v těsné blízkosti Národního parku Podyjí. V Konicích na občerstvovací stanici u cukrárny rodiny Blahůškových je připraveno pro účastníky této trasy mnoho sladkých překvapení nejen pro děti, ale i pro jejich doprovod a všechny zúčastněné. Dále trasa vede vinicemi přes Kraví horu, kde čeká účastníky další občerstvovací stanice.

Při další jízdě se otevírá překrásný výhled na Znojmo a Pálavské vrchy.

V 11.30 hod. startuje kategorie B 57 km. Z Masarykova náměstí povede trasa závodu Vídeňskou ulicí, kde se na chvíli zastaví doprava, směrem na Oblekovice a  Nesachleby přes Načeratický kopec.Po občerstvovačce v Jaroslavicích nebude chybět ani cena Premium hotelu Znojmo na prudkém stoupání za obcí.

Ve 12.00 startuje z Klášterní ulice v těsné blízkosti louckého kláštera Family jízda a ve 12.30 závod na 30 km.

Z bezpečnostních důvodů byl změněn dojezd obou hlavních závodů v těsné blízkosti před cílem, který je na ulici Klášterní.

A je samozřejmostí, že na všech občerstvovacích stanicích je připravená ochutnávka produktů ze Znojemska, například moštu z Farmy U Tří dubů Stošíkovice.  Ke každé tak velké akci patří i doprovodné programy, a ani ve Znojmě tomu nebude jinak. V areálu louckého kláštera kromě mnoha lákadel pro děti, jako je např. skákací hrad, soutěž ve vyřezávání dýní a dalších soutěží si na své přijdou i cyklisté a ostatní zúčastnění. Dále zde účastníci akce naleznou zázemí s mnoha desítkami stánků. Chybět nebude ani přehlídka historických vojenských a četnických uniforem vč. historických zbraní v akci. Již tradičně se závodu zúčastní Ivan Křivánek na své drezíně.  Znovín Znojmo, Vinařství Lahofer a Vinařství Barabáš mají připravenu přehlídku všech svých vín a ostatního sortimentu včetně burčáku.  Jak se na závod přihlásit? Je to jednoduché prostřednictvím internetové stránky www.kolopro.cz. Přihlášenému přijde potvrzená registrace. Přihlásit se dá i osobně v předvečer závodu od 18.00 hod. v louckém klášteře nebo v den závodu hodinu před každým závodem. „Maximální počet závodníků jsme zatím nestanovili, ale věříme, že přijede alespoň 2800 cyklistů jako v minulém roce. Už od našeho prvního ročníku jsme největším závodem tohoto seriálu v České republice. Tímto chci pozvat všechny cyklisty, kteří si chtějí vyzkoušet atmosféru velkého závodu, a především rodiče s dětmi, pro které je připravena skvělá trať a ceny pro každého účastníka. Kolo pro život je již jedním z velkých sportovních podniků Znojma především díky podpoře městského úřadu. Trvalo nám několik let, než se podařilo tuto akci pro Znojmo získat. Máme zde skutečně vyspělou cyklistickou destinaci, v níž tyto závody umíme udělat. Jedná se o týmovou práci několika set obětavých, nadšených a schopných lidí, za což jim patří velký dík,“ dodal na závěr Kučera.

-mk- (-e-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *