Viktorie Bulínová uspěla ve volbách do Komise sportovců IFMA

MUAYTHAI Komise sportovců IFMA je jednou z nejdůležitějších komisí světové organizace IFMA a zasedají v ní bojovníci muaythai ze všech koutů světa. Nově v Komisi sportovců má svou zástupkyni i Česká Muaythai Asociace. Česká reprezentantka Viktorie Bulínová proměnila svou nominaci ve dvouleté období.


foto: CZECHFIGHTERS

„Srdečně vás vítám a těším se na úzkou spolupráci s Vámi na další dva roky,“ stálo v dopise od předsedkyně Komise sportovců Janice Lyn. Jedenadvacetiletá Viktorie Bulínová čelila v červenci těm nejlepším bojovnicím na Mistrovství světa v Bangkoku a nyní před ní stojí nová výzva.  „Mám z toho radost a je pro mě ctí být ve sportovní komisi, která bude širší veřejnosti představovat muaythai v celé své kráse. Cítím ale obrovskou zodpovědnost a na jednu stranu ve mně zvolení vyvolalo i mírný strach, protože jsem ve škole nikdy nebyla jazykový typ. Teď mám ale motivaci si angličtinu vylepšit,“ říká Bulínová.

Komise sportovců IFMA se věnuje především tématům zdraví, boje proti dopingu nebo etiky bojovníků. Členové komise šíří její myšlenky a zapojují se do konkrétních projektů, ve kterých předávají své zkušenosti a poznatky ostatním sportovcům i širší veřejnosti. Česká zástupkyně studuje na vysoké škole výživu, a proto by se ráda zapojila do diskuze o shazování váhy. „Zatím jsme ale dostali jen nějaké materiály na prostudování, abychom pochopili smysl celého pojetí muaythai. V blízké době proběhnou první konference přes Skype, kde se budeme domlouvat na našem působení,“ vysvětluje.

Pavel Šťastný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *