Starosta bouchnul do stolu kvůli obchvatu

Znojemská radnice má získat finanční kompenzaci téměř milion korun za prodloužení uzavírky do Přímětic. Podařilo se na ní dohodnout po složitých jednáních formou mimosoudního vyrovnání se zástupci firmy, která stavbu provádí. Uzavírka v souvislosti se stavbou mostu kvůli obchvatu měla původně skončit loni před Vánocemi. Nakonec trvala až do dubna. Radnice se o tom od stavbařů dozvěděla na poslední chvíli. Jak prozradil starosta Jan Grois, takové jednání jej hodně rozladilo.


Ilustrační foto

„Byl jsem před Vánocemi skutečně hodně naštvaný,“ prozradil Jan Grois: „Pravidelně jsem chodil na kontroly stavby a byl přesvědčen, že 20. prosince se vše spustí a půjde o takový vánočná dárek pro občany. A najednou tři týdny před otevřením mi řekli, že se vše zpozdí ne o den, dva týdny, ale měsíce. V tu chvíli jsem prásknul do stolu a sedli jsme si s právníky,“ vzpomíná starosta.

Jeho slova doplňuje Zuzana Pastrňáková, tisková mluvčí. „To, že se něco děje a vše se prodluží o takovou dobu, nám skutečně sdělili na poslední chvíli. Přitom na kontrolních dnech se pořád tvářili, že je všechno v pořádku a jedou podle plánu. Snažili jsme se pak alespoň částečně zprovoznit cestu kolem židovského hřbitova, to původně také nechtěli,“ říká Zuzana Pastrňáková. Městu se mimo jiné kvůli prodloužené uzavírce zvýšily náklady na obsluhu městské autobusové dopravy.

Přesnou částku, kterou Znojmo dostane, starosta ještě nesdělil. Návrh zbývá už jen podepsat. „Získané peníze hodláme investovat v Příměticích, protože právě tam byli uzavírkou nejvíce dotčeni,“ dodává Jan Grois.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *