René Vymětal – Mistr světa v biketrialu!

Ve dnech 12. – 17. 8. proběhlo mistrovství světa v biketrialu. Letos to měli čeští jezdci, co by kamenem dohodil, protože se toto dvoukolové klání odehrálo v České republice, konkrétně v Kramolíně u Nepomuku. Duo ostřílených znojemských jezdců Marka Hlávky a Rendu Vymětala, kteří se již měsíc pyšní tituly Mistrů Evropy, v reprezentaci doplnila Eliška Mudrychová!A jak to dopadlo? První závodní den bylo úterý. Na tratě pětihodinového závodu vyrazil Marek s odhodláním zopakovat vítězství z mistrovství Evropy. Ale už při prohlížení startovní listiny bylo jasné, že to nebude tak jednoduché. Musel by porazit jezdce, jako je třeba Remy Morgan z Francie, nebo španělskou  legendu Raula Gutierreze Garciu. Jejich kvality se v závodě pouze potvrdily. Marek bojoval, co mohl, ale v druhém kole již došly síly. I přesto dojel do cíle a nakonec z toho bylo šesté místo.

Ve středu vyrazili do závodu mladší závodníci. Eliška v kategorii Femine a Renda v kategorii Minime. Eliška i přesto, že byly na ni tratě hodně těžké, zabojovala a vyjezdila si třetí místo v prvním závodě mistrovství světa.

Renda měl do závodu stejné ambice jako Marek. Bohužel pro něj se ve startovní listině objevili dva o rok starší španělští jezdci, kteří dokázali zajet celý závod s jedním trestným bodem. Renda jich nasbíral osm. Zůstalo tak na něj třetí místo. V ten moment se veškeré myšlenky na titul vytratily, protože už jej mohl zachránit pouze zázrak.

V pátek, po volném dnu, se vrátili do tratí opět Eliška s Rendou.

Eliška znovu zajížděla, na co její síly stačily, ale bohužel na tři její soupeřky ani tento výkon nestačil. I přesto skončila na čtvrtém místě druhého závodu a v celkovém pořadí tak udržela celkové krásné čtvrté místo z mistrovství světa v biketrialu.

Renda vyrazil do druhého závodu, stejně jako v úterý, v doprovodu svého staršího klubového kolegy. Marek totiž, místo toho, aby relaxoval a nabíral síly do dalšího…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *