Znovín archery cup 2019

Mezinárodní závod ve sportovní lukostřelbě se konal ve stínu louckého kláštera v minulých dnech.Pořadatelem byl Lukostřelecký klub Znojmo. Závodu se zúčastnilo 63 lukostřelců ze čtyř zemí. Soutěžilo se v osmi kategoriích třemi různými druhy luků (olympijským, kladkovým a holým). Nejvíce obsazenou kategorií byla kategorie mužů, střílející olympijským lukem. Vítězem této kategorie se stal Gergo Deak z Velké Británie, druhé místo obsadil Tomáš Cáder ze Slovenska a na třetím místě se umístil Josef Křesala z Prostějova.

Během závodu byly střeleny dva národní rekordy. Český rekord v kategorii žen vytvořila Jindřiška Vaněčková z týmu SK Start Praha. O druhý rekord se postaral švédský lukostřelec Erik Persson, který stanovil nový švédský juniorský rekord.

Znojemští lukostřelci se rovněž zúčastnili a někteří z nich se umístili mezi nejlepšími. Třetí místo mezi seniory vybojoval Rudolf Bilka, Adéla Otte byla čtvrtá mezi ženami s kladkovým lukem. Pátá místa ve svých kategoriích obsadili Karel Neuwirth – muži olympijský luk a Martin Pekárek – kadeti olympijský luk.

Hladký průběh závodu a nové národní rekordy potvrzují, že pořádající znojemský klub zajistil perfektní organizaci. Počasí se rovněž vydařilo a díky krásnému prostředí kláštera, ve kterém lukostřelci soutěžili, odjížděli všichni po skončení závodu dobře naladěni.

První ročník závodu se vydařil a už nyní se připravuje ročník druhý.

MZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *