Stalo se před patnácti roky

HISTORIE Poprvé v historii Znojma vzniká skutečná cyklostezka, která je budována nově pro potřeby cyklistů. „Cyklostezka spojující náměstí Svobody s náměstím Republiky bude dokončena do konce listopadu,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje Aleš Říha. Je pravda, že cyklostezky byly ve Znojmě vyznačeny již dříve – jednalo se však pouze o trasy pro cyklisty na nevhodných cestách, které většinou nevyužívali pěší. Taková slova zazněla v jednom článku ve Znojemsku věnovaném cyklistice před patnácti roky.


Připomeňme si snímkem dobu před patnácti roky (z 16. listopadu 2004), kdy se dokončoval úsek cyklostezky u krajzáku. Tehdy příznivci cyklistiky doufali, že na první velký krok navážou další. Mnozí dnes nevěří, že by se po takových zkušenostech něco obrátilo k lepšímu. Není se co divit. Nebuďme však pesimisty – a doufejme; foto: -eis-

Tímto krokem aktivity budování nových cest pro cyklisty rozhodně nekončí, pokračoval článek z listopadu 2004. V příštím roce bude realizována trasa přes náměstí Republiky na ulice Dyjskou, Koželužskou a po levém břehu Dyje až k mlýnu u louckého kláštera. Tím bude dokončen bezpečný příjezd pro cyklisty ze středu města až k městskému koupališti. Odtud bude napojení na vinařskou stezku. Projekt stezky okolo Dyje je připraven pro stavební povolení a Město bude žádat o dotaci.

Velké plány, ale skutek utek…

Jiří Eisenbruk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *