Jubilejní Hry bez hranic podesáté

Jubilejní ročník Her bez hranic se uskutečnil první srpnovou sobotu.

Deštivé ráno moc optimismu nepřineslo, ale než se začali sjíždět první soutěžící i diváci, byl déšť zažehnán a během dne se objevilo pouze pár menších přeháněk.Letošního klání se zúčastnilo rekordních 17 týmů v sedmi disciplínách. Pravidelní účastníci dobře znali první disciplínu kanoe, která se objevuje již od prvního ročníku. Další disciplíny – dovolenou, chůdy a hřebík si již někdy v minulosti mohli soutěžící také vyzkoušet, naopak novinkami, které se setkaly s velice příznivým ohlasem, byla korýtka a kuželky.

Poslední a často rozhodující klání probíhá vždy na rybníku při plavbě na loďkách. Z celodenního soutěžení nakonec nejlépe vyšel tým Slatina A, na druhém místě se umístily Běhařovice a na třetím Jevišovice.  Tým Slatiny je v desetileté historii Her bez hranic v Křepicích nejúspěšnější, několikrát vyhrál a pouze jedenkrát nestanul na stupních vítězů.

Všichni soutěžící si tradičně odnesli medaili, šampaňské, diplom s fotografií svého týmu, děti věcnou odměnu dle výběru, ale letos navíc také překvapení při příležitosti jubilejního ročníku – děti perník s logem Her bez hranic a každý dospělý láhev vína též s logem.

Celým dnem již tradičně provázel Pavel Vacek, herec Městského divadla Zlín a moderátor tamního Českého rozhlasu.

Doprovodný program opět nabídl zábavu pro malé i velké – let vrtulníkem, velblouda a lamu, jízdu na poníkovi i na koni, vodní fotbálek, zorball, minizoo, obří akvárium, skákací hrad,  ukázku dravců, soutěže s modely aut, malování na obličej, plavbu na loďce na rybníku.

Večerní zábava s duem Vasr band byla tím pravým zakončením celého dne.

Za pohodově prožitý den, kde si jistě každý návštěvník našel to, co ho zajímá a baví, patří  poděkování nejen všem sponzorům, ale také téměř padesátce dobrovolníků bez nichž by nebylo možné v tak malé obci (momentálně čítající  103 obyvatel)  tak  náročnou akci uskutečnit.

Jana Šálková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *