Věř v lež, a víra tvá tě zpitomí

Informační smog nás zasypává všude. Také doma v obýváku. Důvěřivé povahy pak snadno skáčou na lecjaký senzační špek, který je na ně pečlivě nastražen.

Zrádnost webových zákoutí je tak riskantním územím nikoho, že i někdejší nacistický ministr propagandy by dnes zbledl závistí. Kdyby totiž za jeho vlády existovala celosvětově propojená síť, mohl by si vymýšlet doaleluja.


 


Tato jeho vlastnost, kterou dnes vykazují tisíce Goebbelsů, značně přispívá ke spolehlivému vítězství internetu nad člověkem.

Lidé, co se ukryli v zemském jádru před letadly

Opravdového majzla si dávají jen obezřetní, přestože hltat netové eskamotáže je cirkusově opojné.

Zlenivěli jsme totiž natolik, že se chováme jako ovce, aniž bychom byli ustájeni. Nepřemýšlíme, poněvadž činnost mozku je pro mnohé z nás tuze bolestivou záležitostí.

Často pak nastane malér, když odkýváme i transparentní hovadinu.

Tvrzení, že uvnitř naší planety žijí lidé, je stejně bizarní jako ochablé. Přesto se vyskytuje.

Přesto se má nezřídka čile k světu. Asi jako tvrzení, že na Znojemsku kdysi žili obři, jejichž hroby jsou všude kolem, kupříkladu pod Znojmem nebo na Šobesu… Zabydlenost zemského jádra lidmi zůstává pro mnohé internetové jedlíky chutným soustem už jen proto, že je prakticky neprokazatelné.

Ale co když tam lidi fakt jsou? Tak namítají mnozí, kteří spíš šokují, než argumentují: Tajemné letouny práškují obyvatele České republiky proto, aby nás sterilizovaly. Pouštějí na nás jedy, ale ti chytřejší z nás se schovali právě do zemského jádra…

Mátožné zdůvodnění podobných tvrzení ovšem může být k pousmání jen do té chvíle, než zapřičiní škody nejen mentální, ale i faktické.

Osmadvacetiletý Edgar Maddison Welch na základě podobného myšlenkového lejna nabyl přesvědčení, že jistá washingtonská pizzerie je součástí pedofilní sítě tehdejší prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. A vzal do ruky poloautomatickou pušku, aby učinil zneužívání dětí, k němuž mělo docházet právě ve zmíněném podniku, přítrž. Naštěstí při střelbě nikdo zraněn nebyl, nicméně kampaň paní Clintonové utrpěla takové trhliny, že šla ke dnu…

Jiný příklad z palce vycucaného exkrementu: Jakmile se ocitnete v situaci, kdy musíte pod nátlakem vybrat peníze, zadejte svůj PIN opačně, což je od konce – například máte-li 1234, tak zadáte 4321, automat vám peníze sice vydá, ale současně přivolá policii, která vám přijde na pomoc…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Vlastimil Mrva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *