Neznámí pachatelé odcizili kola v hodnotě 98 000 korun

ZNOJMO/HNANICE Znojemští policisté pátrají po pěti odcizených jízdních kolech. Zatím neznámí pachatelé způsobili majitelům škodu v celkové výši 98 000 korun.


Ilustrační foto

První z krádeží se odehrála v bytovém domě v Zelenářské ulici, kde majitel viděl svá kola naposledy ve čtvrtek. „Někdo ze společných prostor odcizil dvě kola. Jedno bylo velké a dva roky staré a druhé dětské, zakoupené před měsícem. Majitel způsobenou škodu vyčíslil na téměř čtrnáct tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Čtrnáctitisícovou škodu zaznamenal i obyvatel bytového domu v Palliardiho ulici, kterému přes víkend zmizelo jízdní kolo ze sklepní kóje.

„Třetí případ se odehrál v obci Hnanice. Cyklisté z Liberecka nechali dámské a pánské horské kolo na nosiči jízdních kol na vozidle. Auto pak přes noc zaparkovali na volně přístupném místě vedle ubytování. Zatím neznámý pachatel této situace využil a obou kol se z neděle na pondělí zmocnil. Byla čtyři roky stará a jejich současná hodnota je dohromady sedmdesát tisíc korun,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *