Městská policie označí další kola

Městská policie Znojmo přidala další termín forenzního značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA, které slouží jako nástroj například pro efektivní pátrání po odcizených kolech. Označit si kolo nebo invalidní vozík lze v pondělí 19. srpna od 13:00 do 18:00 hodin na služebně Městské policie.


foto: Město Znojmo

Takto označená kola budou zaregistrována do mezinárodní databáze, do které bude mít přístup i znojemské oddělení Policie ČR. Princip značení spočívá v tom, že se na kolo či vozík nanese na několik míst roztok, který obsahuje mikroskopické tečky s jedinečným kódem. Toto značení je viditelné pouze pod UV zářením a kód je čitelný pouze za pomoci zvětšovacího zařízení.

Forenzní značení trvá 20 minut, proto je třeba si konkrétní termín značení dostatečně dopředu rezervovat na telefonním čísle: 515 22 55 55 či osobně na služebně Městské policie Znojmo se sídlem na ulici Jana Palacha 2. Bez této registrace nebudou zájemci přijímáni.

Co si vzít s sebou:

  • čisté jízdní kolo
  • doklad totožnosti vlastníka jízdního kola
  • doklad o nabytí vlastnictví (v případě že tento doklad nemáte k dispozici, vyplníte a podepíšete čestné prohlášení na místě)

Forenzní značení je pro osoby starší 15 let a je zdarma díky finanční spoluúčasti Ministerstva vnitra – Program prevence kriminality a města Znojma.

Bližší informace najdete vždy na zde.

Petra Maršounová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *