Bez pásu, bez řidičáku, ale zato pod vlivem

VRANOV NAD DYJÍ Ani rychlá rošáda se spolujezdkyní nezachránila šestatřicetiletého řidiče od pokuty. Policisty na sebe upozornil nepřipoutaným bezpečnostním pásem. Při kontrole vyšlo najevo, že muž nedisponuje řidičským oprávněním.


Ilustrační foto

„Když policisté zjistili, že tento řidič nemá připevněný bezpečnostní pás, ihned se vydali za ním. Ten však na nic nečekal, zrychlil a na nejbližším možném místě zastavil. V kabině vozu si pak přesedl na místo spolujezdkyně a ta vystoupila a obíhala auto, aby sama usedla za volant a odjela. Výměna řidičů se však nepovedla. Hlídka totiž přijela ve chvíli, když se žena ještě nacházela vedle vozidla. Velice rychle pak vyšel najevo důvod jejich počínání. Muž má totiž platnou blokaci řidičského oprávnění,“ popsala situaci policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Dechovou zkoušku řidič podstoupil, horší to bylo s testem na přítomnost drog v těle.

„Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Test na přítomnost drog v těle i lékařské vyšetření ovšem odmítl. Na první pohled však bylo zřejmé, že je pod vlivem nějakých návykových látek. Jeho protiprávním jednáním se budeme dále zabývat,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *