Spalničkový exces v nemocnici byl ojedinělý

ZNOJMO  Minulý týden skončila z preventivních důvodů domácí karanténa skupiny zdravotních sester a lékařů ze znojemské nemocnice kvůli možnému onemocnění spalniček. Přišli do přímého kontaktu se dvěma nakaženými pacientkami a neměli dostatečné množství protilátek. Jak ale potvrdilo vedení nemocnice i vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek, šíření infekce nehrozí. Šlo o ojedinělý exces. Situaci mohla přesto mít jednodušší průběh. Stačilo, aby byl personál dostatečně přeočkován.


ilustrační foto: pixabay.com
ilustrační foto: pixabay.com

„Znojemská nemocnice udělala následně maximum opatření,“ sdělila k tomu Renata Ciupek. „Nakažené pacientky byly příbuzné a cizí státní příslušnice. Bohužel, jedna se dostala nejdřív na oddělení, kde nebyl personál ještě přeočkován, a jeden jeho člen onemocněl touto chorobou také,“ popsala situaci Renata Ciupek.

Jak dále doplnil mluvčí nemocnice Pavel Jajtner, ostatní pacienti byli po celou dobu v bezpečí. Provoz oddělení, kde musel personál odejít do karantény, snížili na polovinu. „Péči o potřebné pacienty převzaly…

Celý článek najdete v aktuálním čísle na všech novinových stáncích nebo online zde.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *