Nezapomenutelné léto na Borovině

Červenec a srpen – dva nejoblíbenější měsíce v roce všech žáků a studentů. Někteří z nich to své nezapomenutelné léto zažili s námi.Bezmála 120 dětí opustilo na jedenáct dní své domovy a odjelo do Podhradí nad Dyjí. Zde náš tým, v rekreačním středisku Borovina, organizuje již několik let letní dětský tábor. Letos nově pod spolkem Znojemský pozdní sběr.

Vše vypuklo v úterý ráno 16. 7., kdy táborníci s nabalenými kufry zamávali svým rodičům a nasedli do autobusů. Na základně je už vítali vedoucí a rozdělovali podle věku, ale i přání do oddílů. Příšerky, Bombóni, Mimoni, Noukoment, Klády i Megafoni se stali pro děti táborovými rodinami. Všichni vedoucí i instruktoři si měsíce předem pečlivě připravovali program, který byl všestranně zaměřen. K těmto aktivitám byly využívány především prostory tábora, jako jsou hřiště, tělocvična, bazén i jídelna, ale správní táborníci musí čas od času vyrazit i do lesa. Stezka odvahy, táborák, pěší výlet do Podhradí nad Dyjí, návštěva herce a znojemského krále Vinobraní Miroslava Hraběte, kapela nebo pyžamová párty. To všechno jsou střípky, které tvoří vzpomínku na celý život.

Jedenáct dní je dlouhá doba, za kterou jsme k sobě navzájem přilnuli a poznali nové přátele. Mnohým z nás se domů nechtělo, ale těší nás představa, že se za rok zase všichni sejdeme. Jestli chtějí i vaše děti zažít nezapomenutelné prázdniny, neváhejte a pošlete je s námi.

Více fotek a informací naleznete na webových stránkách www.ldtborovina.cz nebo na Facebooku “LDT Borovina Podhradí nad Dyjí”.

Táborový tým

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *