Při záchraně utonulého asistoval služební pes, snaha byla marná

„V noci přijalo operační středisko informaci o tom, že do řeky Dyje pravděpodobně spadl muž. Na tísňovou linku to zavolali náhodní svědci, kteří uviděli v dáli postavu a následně uslyšeli šplouchnutí vody.“ Takto popisuje začátek tragické události policejní mluvčí Kamila Haraštová, na jejímž konci byla zbytečná smrt mladého člověka. Vše se mělo odehrát ve Vranově nad Dyjí v části zvané Hamry ze soboty na neděli.


Ilustrační foto

Přestože se snažili svědci muže po jeho pádu okamžitě najít, vše jim komplikovala tma a obtížně přístupný terén. Přivolaní policisté poté přivedli i psovoda se služebním psem Tonym. „Dorazili na místo během několika málo minut a jejich snahou bylo co nejrychleji prostor prohledat. A právě v této situaci svoji dovednost prokázal služební pes, kterému se podařilo označit místo, odkud muž do vody spadl. Kolegové následně muže z vody vytáhli a začali provádět resuscitaci, a to až do chvíle, kdy ho předali záchranářům. Bohužel veškerá snaha už byla marná. I přes veškeré úsilí se tak do statistiky letošního léta připsala další nešťastná událost, která si bohužel vyžádala tu nejcennější daň – lidský život,“ dodala Kamila Haraštová.

Zda byl na vině alkohol nebo pouze jen nešťastné uklouznutí, policie v tuto chvíli prošetřuje. „V každém případě jsme vyloučili cizí zavinění. Do řeky tento čtyřiačtyřicetiletý muž spadl sám,“ doplnila ještě mluvčí. Podle sdělení místních nebyl utonulý z Vranova, šlo o rekreanta.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *