Slávek Klecandr Na Věčnosti

Slávek Klecandr se narodil v roce 1953, od mládí inklinoval k hudbě a hře na kytaru se naučil sám. První hraní absolvoval pod taktovkou Bohumila Bečičky, hrál v undergroundových kapelách Bílé světlo, která byla napojená na legendární Plastic people of the universe. Slávka Klecandra proto začíná sledovat StB. Hrál i v dalších kapelách – např. Andromeda nebo Neon.


foto: navecnosti.cz

V roce 1982 vzniká skupina Prostor, kde je repertoár tvořen výhradně Klecandrovými skladbami a která se dostane až do finále Beat Salonu.  V osmdesátých letech založil skupinu Oboroh, která osobitě kloubila folkrockový hudební doprovod s nenásilně podávaným křesťanským poselstvím a vydala několik alb.

V roce 2000 vydal sólové album Protější břeh. Po revoluci působil dvanáct let jako novinář v regionálním tisku, nyní se věnuje koncertování a vyučuje hru na kytaru. Kromě koncertů s Oborohem vystupuje také sám nebo dříve též s písničkářkou Evou Henychvou, v minulosti také s Ditou Zangeovou. Vystoupení se uskuteční v úterý 6. 8. 2019 ve 21:00.

-nik-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *