Znojemské florbalové starší žákyně jsou neoficiálně osmým nejlepším týmem republiky

V minulých dnech proběhlo v Praze Kunraticích Neoficiální mistrovství České republiky starších žákyň. Na tento závěrečný turnaj sezony bylo pozváno 10 týmů, které se rvaly o neoficiální titul.Na turnaji se představila tato družstva: FbŠ Bohemians, Florbal Chodov, Ivanti Tigers Praha, Tatran Střešovice, FBC Aligators, FBC Česká Lípa, FBC Ostrava, FTC Vysoké Mýto, FBS Olomouc, TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Znojmačky se ve skupině potkaly s Olomoucí, Ivanti Tigers Praha, FbŠ Bohemians a s Vysokým Mýtem. První den se holkám povedl náramně a díky vysoké výhře nad Vysokým Mýtem si zajistily postup do Play-Off. Druhý hrací den se LAUFENKY postavily proti pražským celkům a kvalita byla na straně soupeře znát.

Výsledky základní skupiny: TJ Znojmo-FBS Olomouc 3:3, TJ Znojmo-FTC Vysoké Mýto 7:1, TJ Znojmo-Ivanti Tigers Praha 0:8, TJ Znojmo-FbŠ Bohemians 1:4.

Holky skončily po základní skupině na 4. místě a ve čtvrtfinále Play-Off je čekaly FBC Aligators. Zápas byl nesmírně vyrovnaný a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, kdy skóre bylo po základní hrací době a prodloužení 0:0. Loterie v podobě nájezdů dopadla lépe pro Aligátorky, a na Znojmačky tak čekaly boje o umístění. Nedělní den odstartoval zápasem s FBS Olomouc. Utkání spělo opět do prodloužení, ale po zmatku ve znojemské obraně olomoucké dívky skórovaly a zvýšily na 2:1 pouhých 17 vteřin před koncem utkání. LAUFEN se tak v posledním utkání postavil k boji o konečné 7. místo na celém NMČR. Naše žákyně se utkaly se soupeřem ze severu – Českou Lípou. Díky únavě a psychickému rozpoložení po nešťastné prohře s Olomoucí holky nepředvedly adekvátní výkon a prohrály 2:4. Na neoficiálním MČR starších žákyň se tak Znojmo umistilo na konečném 8. místě.

Zhodnocení celého turnaje kapitánkou Eliškou Nesnídalovou: „S holkama jsme jistě vyhlížely lepší výsledky, ale umění trefit bránu a zakončit gólem jsme asi nechaly doma. Letošek byl tedy o nabírání zkušeností a času, kdy jsme byly spolu. Na turnaji se mi líbilo hrozně moc věcí, ale nejvíce asi možnost zahrát si i proti jiným týmům, než sem zvyklá v lize. Samozřejmě zážitků s holkama máme habaděj! (smích)“

Komentář hlavního trenéra Jakuba Martinka: „Dopředu jsem tušil, že nás nečeká nic jednoduchého, a to se potvrdilo. Do turnaje jsme vlétli správně nabuzeni a první den nám vyšel skvěle. Na holkách šlo vidět, že chtějí, ale hlavně jsme stříleli branky. Hlavně mě potěšil výkon proti Olomouci, od které jsme dostali v lednu výprask, a teď jsme jím byli vyrovnaným soupeřem a zaslouženě brali alespoň remízu.

Druhý den nám vůbec nevyšel. Nutno říct, že až na výpadek s Tigers Praha ve druhém poločase jsme nehráli špatný florbal, ale ten den nám extrémně vázlo zakončení. Ukázalo se, že tyto zápasy se hrají v jiném tempu, a ve větší rychlosti nám selhávaly individuální herní činnosti. Holky poznaly, že je na čem pracovat, a tento turnaj byl velkým přínosem. S Bohemians v plné síle jsme dokázali vyhrát poločas, čtvrtfinále s Aligátorkami si troufnu říct, že jsme byli mírně lepší, ale všechno to bylo jen o tom vstřelit branku. Poslední den jsme odehráli opět vyrovnané utkání s Olomoucí, ale smolně ho ztratili až v samém závěru. V posledním utkání s Českou Lípou už jsme to nebyli my, chyběla morálka a zřejmě se projevila i únava. Turnaj přinesl mnoho cenných zkušeností a ukázal, že je na čem pracovat.“

florbal Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *