Opilý přijel nahlásit napadení sousedem. Hrozí mu rok za mřížemi

JEVIŠOVICE Do jámy lvové se vydal pětašedesátiletý muž, když přijel na policejní služebnu sepsat oznámení o fyzickém napadení sousedem. Sám trestu neunikne, neboť policisté zjistili, že se nezdráhal řídit s 1,70 promile alkoholu v krvi.


Ilustrační foto

„Pětašedesátiletý muž z Jihlavska, který je v těchto dnech na dovolené v našem regionu, se dostal do konfliktu se sousedem. Zatelefonoval na nejbližší policejní oddělení do Jevišovic a slovní rozepři s následným fyzickým napadením nahlásil,“ informovala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Muž v důchodovém věku uvedl, že lékařské ošetření nepotřebuje, ale fyzické napadení chce řešit. Sedl do auta a vydal se na služebnu sepsat oznámení.

„Zabývat se však zřejmě budeme nejen přestupkem na úseku občanského soužití mezi dvěma muži, ale i podezřením z trestného činu. Oznamovatel se totiž dostavil značně opilý. Po vystoupení z vozidla se podrobil dechové zkoušce a její výsledek byl 1,70 promile alkoholu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až rok odnětí svobody, peněžitý trest a zákaz činnosti,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *