Nepleťte si jih s východem, řekl starosta Tomáš Třetina při zahájení oprav zámku

 „Jen pojďte sem za mnou pěkně na sluníčko,“ vyzval ve čtvrtek krumlovský starosta Tomáš Třetina při slavnostním zahájení oprav východního křídla zámku desítky účastníků postávajících ve stínu pod stromy na rozžhavený prostor za hlavní vstupní bránou. Mezi nimi třeba náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Jan Vitulu a radní Taťánu Malou.


Moravskokrumlovský zámek je výjimečný tím, že se jeho arkády nachází na třech stranách nádvoří a také tím, že jsou umístěny ve všech patrech zámku a nejsou pozdějšími úpravami dotčeny;
foto: -jan-

Takto neformálně a s humorem odstartovala v Krumlově největší investice od dob konce druhé světové války v celkové hodnotě 135 milionů korun.

„Zámek má obrovský genius loci. Je moc dobře, že jsme měli odvahu jej před třemi lety za šestnáct milionů koupit. Pokud bychom to neudělali, tuto vzácnou památku s největším arkádovým nádvořím na celé Moravě by s největší pravděpodobností čekal postupný zánik,“ řekl při této významné události tamní starosta.

Připomněl také, že opravy nesouvisejí s případným návratem Slovanské epopeje, o jejíž zápůjčce se shodou okolností právě jedná…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *