Bujarý víkend na Vranovské přehradě. Šest řidičů do promile, sedmý přes dvě

VRANOVSKÁ PŘEHRADA Celkem osm řidičů nachytali policisté, jak o víkendu odjížděli z rekreační oblasti pod vlivem alkoholu. Nejvyšší hodnotu nadýchal pětačtyřicetiletý muž ze Znojemska. V krvi mu proudilo přes dvě promile.„O půl třetí v noci z pátku na sobotu odjížděl od Vranovské přehrady. S Volkswagen Passat však nedojel ani do nejbližší vesnice, protože ještě v lese byl zastaven policejní hlídkou. Předložil všechny potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce. Její výsledek byl 2,18 promile alkoholu. S hodnotou souhlasil a pití piva před jízdou také potvrdil. Pokračovat v další jízdě jsme mu zakázali a řidičský průkaz nazpět již nedostal,“ uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.

S čistým štítem neodjela ani třicetiletá řidička z Prahy. V sobotu o půl páté odpoledne jí v těle proudilo přes jedno promile. Podle policie před jízdou popíjela šumivé víno.

„Nepředložila vůbec žádné doklady a výsledek její dechové zkoušky na zjištění požití alkoholu před jízdou byl 1,34 promile. Ihned jsme jí zakázali pokračovat v další jízdě. Nyní je důvodně podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až rok odnětí svobody, peněžitý trest a zákaz činnosti,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *