Bagrista našel leteckou pumu, byla stále funkční

CHVALATICE Přestože od konce druhé světové války uplynulo více než sedmdesát let, čas od času se nám připomene živěji, než bychom si přáli. Jako například bagristovi, který v úterý při budování kanalizace našel leteckou pumu. Vzhledem k tomu, že byla stále funkční, odpálili ji pyrotechnici na nejbližším vhodném místě.„Letecká puma z druhé světové války byla asi padesát centimetrů dlouhá a o průměru zhruba patnáct centimetrů,“ přiblížila policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Nálezce ihned informoval policii, která na místo vyslala nejen nejbližší hlídku, ale také pyrotechnika.

„Policejní specialista po prohlídce vykopaného předmětu rozhodl, že likvidaci letecké pumy z druhé světové války provede na nejbližším vhodném místě. Bomba byla totiž značně zkorodovaná, ale stále funkční. Proto vybral v dostatečné vzdálenosti od obce bezpečné místo k řízenému odpalu.

Krátce před polednem policisté zastavili dopravu na přilehlých silnicích, projíždějící řidiči tak museli pár minut počkat. Pro zajištění bezpečnosti byly z okruhu naleziště evakuovány dvě desítky osob. Celé opatření proběhlo bez závad. Nikdo nebyl zraněn a ani žádná škoda na majetku nevznikla,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *