Městská policie označí další kola. V případě krádeže je bude snadnější nalézt

Městská policie Znojmo nabízí tento týden dva mimořádné termíny forenzního značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA. Takto označená kola budou zaregistrována do mezinárodní databáze, do které bude mít přístup i znojemské oddělení Policie ČR. Budou mít tak další nástroj například pro efektivní pátrání odcizených kol. Označit lze také invalidní vozíky.


ilustrační foto

Mimořádné termíny forenzního značení jsou:

  • 24. 7. od 13:00 do 18:00 hodin
  • 25. 7. od 13:00 do 18:00 hodin

Princip značení spočívá v tom, že se na kolo či vozík nanese na několik míst roztok, který obsahuje mikroskopické tečky a jedinečným kódem. Toto značení je viditelné pouze pod UV zářením a kód je čitelný pouze za pomoci zvětšovacího zařízení.

Forenzní značení trvá 20 minut, proto je třeba si konkrétní termín značení dostatečně dopředu rezervovat na telefonním čísle: 515 22 55 55 či osobně na služebně Městské policie Znojmo se sídlem na ulici Jana Palacha 2. Bez této registrace nebudeme zájemce přijímat. Děkujeme za pochopení.

Co si vzít s sebou:

  • čisté jízdní kolo,
  • doklad totožnosti vlastníka jízdního kola,
  • doklad o nabytí vlastnictví (v případě že tento doklad nemáte k dispozici, vyplníte a podepíšete čestné prohlášení na místě).

Forenzní značení je pro osoby starší 15 let a je zdarma díky finanční spoluúčasti Ministerstva vnitra – Program prevence kriminality a města Znojma.

 

Bližší informace najdete zde.

-mars-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *