Z turnaje Open Air Cup Dobruška přivezla výprava TJ Znojmo LAUFEN CZ 4 cenné kovy!

Den po vysvědčení se vydalo pět kategorií a celkem sedm týmů znojemské výpravy na specifický turnaj hraný pod širým nebem do daleké Dobrušky. Na turnaji Open Air Cup Dobruška se představilo 94 týmů na celkem osmi menších hřištích, kde se hrálo systémem 3+1. TJ Znojmo LAUFEN CZ reprezentovali elévové v kategorii U11, mladší žákyně v G13, mladší žáci v B13, starší žákyně v G15 a dorostenky v G17.A výprava Laufenu se zde vůbec neztratila, když dokázala vybojovat čtyři medaile (2x stříbro a 2x bronz)! Nejblíže ke zlatu byly mladší žákyně, které podlehly ve finále svému soupeři těsně 3:4. Ale pěkně popořádku…

Elévové U11

V kategorii U11 startovalo 19 týmů a byla to jedna z nejvíce obsazených kategorií!  Týmy zde byly rozděleny nejčastěji do skupin po pěti týmech. Znojemští elévci vyhráli po přesvědčivých výkonech svoji skupinu a ve čtvrtfinále jim byl přiřazen přijatelný soupeř Florbal Halenkovice Blue, kterého zdolali poměrem 7:2. V semifinále už los tak přijatelný nebyl a se slovenským soupeřem Tsunami Záhorská Bystrica pohasla po prohře 2:6 naděje na celkové prvenství. Naši mladíci si však spravili chuť v utkání o 3. místo. Po výhře 3:1 nad Bílinou vybojovali bronz v konkurenci 19 týmů!

 Mladší žákyně G13

Nejmladší dívčí tým čekal turnaj o šesti týmech, kdy všechny celky tvořily jednu skupinu. Z pěti utkání v základní skupině dokázaly mladší žákyně 2x zvítězit a 3x odešly poraženy. Ze čtvrtého místa si však zajistily postup do semifinále a pak přišel ten pravý šok! V něm dokázaly totiž po parádním výkonu vyřadit první tým základní skupiny Florbalovou akademii Mladou Boleslav poměrem 4:3 a čekalo je finále. To skončilo stejným výsledkem, bohužel však z pohledu soupeře. Mladším žákyním tak byly na krk pověšeny krásné stříbrné medaile!

 Mladší žáci B13

Mladší žáci nasadili do turnaje dva týmy (Black a White). Tato kategorie byla nejsilněji obsazená, protože do turnaje naskočilo hned 24 mužstev! Mladší žáci Black se umístili v základní skupině B na 2. místě a naneštěstí je hned v prvním kole Play-Off čekal největší favorit turnaje brněnský výběr Brno Selection. Svému soupeři podlehli 2:6 a spadli do bojů o 9. – 16. místo. V posledním utkání o konečné umístění svedli krásnou bitvu s Panthers Praha, bohužel však svému soupeři podlehli těsně 2:3. Mladší žáci White se umístili v základní skupině F na 3. místě a byli nasazeni do vyřazovacího pavouka C, kde se bojovalo o umístění na 17. – 24. místě. První dvě kola dokázali mladší žáci přejít a stopku jim vystavil až ve finále tým Hrošíčci Dobré po výsledku 5:1.

 Starší žákyně G15

I do této kategorie postavila znojemská výprava dva týmy Black a White. Bohužel zde šlo o nejslaběji obsazenou kategorii a kromě dvou znojemských týmů se zde představily jen Židenice, Hradec Králové a IBK Pikachu. Systém turnaje byl takový, že se hrálo dvoukolově každý s každým bez Play-Off. Suverénem této kategorie byl tým Židenic, který po sedmi výhrách z osmi utkání bral zlaté medaile. Ze znojemských výběrů se lépe vedlo týmu Black! Po čtyřech vítězstvích a stejném počtu porážek vybojoval bronzové medaile! Na tým White zbylo nepopulární 4. místo.

 Dorostenky G17

Dorostenky měly svůj turnaj o něco lépe obsazený a bojovalo zde osm týmů ve dvou skupinách. Turnaj začaly Laufenky vlažně a po remíze a prohře zvítězily až na třetí pokus. Potom se však nadechly k dobrým výkonům a ve čtvrtfinále vyřadily výše nasazené Židenice poměrem 4:1. V semifinále pak nedaly šanci týmu FBC Skuteč (5:0) a pronikly až do finále. V něm svého soupeře Jablonné nad Orlicí sice po celé utkání přehrávaly, ale nedokázaly převahu vyjádřit gólově a po prohře 0:2 braly nakonec stříbrné medaile!

Vyjádření vedoucího výpravy Jakuba Martinka: Turnaj splnil naše očekávání. Šlo především oproti jiným turnajům o zábavu a společné zakončení ať už sezony nebo náročné letní přípravy. Na turnaji jsem byl poprvé a byl jsem mile překvapen jeho organizací.

Myslím, že si Dobrušku celá výprava užila, a že šlo o jistou formu Teambuildingu „Znojemské florbalové rodiny“. Čtyři medaile znojemské výpravy jsou příjemným bonusem a já věřím, že pokud se příští rok vrátíme, tak nám ta zlatá zacinká.

Florbal Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *