Šmejdi přitvrdili: Vyhrožují odpojením elektroměru

Jen dva prstíčky strčíme a hned zase půjdeme. Touto větou se vnucovaly do přízně Jezinky v pohádce o Smolíčkovi pacholíčkovi. Podobně to dělají v dnešní době i takzvaní šmejdi. S tím rozdílem, že nejde o pohádku. Tématu jsme se ve Znojemsku sice už několikrát věnovali, oni však stále vymýšlejí nové finty. Nyní jsou aktivní zejména v oblasti zprostředkování energií. Proto se k tématu opět vracíme.


Ilustrační foto: pixabay.com

Novinky.cz před nedávnem informovaly o případu Petra Vostrého, kterému falešní zástupci firmy E.ON dokonce hrozili vymontováním elektroměru (www.novinky.cz). Ten se ale naštěstí nedal zmást. Chtěli ho přinutit podepsat novou smlouvu.

Cílem šmejdů pak často je, aby poté vymáhali smluvní pokutu za její odstoupení. Podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové evidují ročně téměř patnáct tisíc klientů, kteří se na ně obrátí v souvislosti s podobnými nekalými praktikami různých zprostředkovatelů či obchodníků. Nejvíc ohroženi jsou senioři nad pětašedesát let.

Čtyři tisíce za žárovky

Prodejci elektřiny se dostali přímo do bytu seniorce Daně ze Znojma „Na rozdíl od předváděček šmejdů, ke kterým chodí senioři dobrovolně, přestože jsou varováni, já zažila podvodnou společnost s opačným postupem. Předem se slušně ohlásili, přišli a vydávali se za někoho jiného,“ popsala příběh žena, o jejímž případu jsme již psali.

Nechala se tehdy ošálit a nabízenou změnu dodavatele podepsala. Tedy ne konkrétní smlouvu, kterou by si mohla v klidu prostudovat, ale plnou moc k jejímu vystavení. Jako bonus jí zůstalo ležet na stole pět led-žárovek.

Brzy se jí, jak už to bývá, vše rozleželo v hlavě…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *