Šramlfest po dvanácté

Střed léta ve středu historického města již tradičně rozvibruje mnohožánrová směs muziky a divadla s názvem Šramlfest 2019. Letos již po dvanácté připravuje organizátorský tým spolku Na Věčnosti kulturní program pro milovníky multižánrové hudby. Na Šramlu, který se koná v pátek 26. a v sobotu 27. července, objevíte dosud nepoznané hudební lahůdky, dramaturgie se nenechává omámit středoproudovými trendy, ale jede si vlastní linku výběru z české i zahraniční hudební scény.


foto: www.sramlfest.eu

„Šramlfest vznikl proto, aby oživoval historické centrum našeho krásného města. Je tomu tak i po těch letech, pořád se snažíme o kvalitní, barevnou kombinaci kultury v kulisách znojemské architektury a přírody,“ popisuje ředitel festivalu Ivo Bílek největší kouzlo festivalu.

Že je Šraml řízlý jazzem, jsme mohli pozorovat již po léta. Mezi zástupce tohoto stylu patří v letošním roce např. projekt akordeonisty Romana Zabelova a multiinstrumentalisty Jana Šika, kteří představí pestrý jazz protkaný abstraktními vokály, tanečními rytmy i ambientními zvukoplochami.

„Skvělý elektronický jazz-rock nabídne také německá formace KUF, která představí originální vokální kompozice doplněné o syntezátorové podklady, to vše s živými bicími, kontrabasem a klávesami. Po deseti letech se do Znojma vrací úchvatná mezinárodní skupina East Affair s energickým folk-blues-jazzem, jemuž vévodí cimbál Jury Wajdy, rodáka z Opavy, který na Šramlfestu hrál již s několika dalšími projekty. Pro ty, již potřebují na festivalu pořádnou tancovačku, jsme pozvali Botticelli Baby z Essenu, kteří překypují energií natolik, že Kára nejspíš vzlétne,“ láká na festival hudební dramaturg Jan Krejčí.

Tečkou pátečního večera budou skvělí Led Farmers z Irska hrající tradiční irský folk-rock. Sobotní večer pak zakončíme elektronickým projektem z Holandska s názvem Polynation,“ dodává Pavel Fila, pořadatel a moderátor festivalu.

Šramlfest tradičně nabízí potěchu také fanouškům divadla. Pro děti bude připravena autorská loutková pohádka Zuna od divadla Continuo, která je inspirována několika magickými příběhy z různých koutů světa a zpracovává téma odpovědnosti z vlastního rozhodnutí. Nebo klasický příběh Robina Hooda, nejznámějšího zbojníka všech dob. Festival pak zakončí komedie O humoru divadelního spolku Squadra Sua.

Dalším lákadlem je také doplnění pátečního programu o slam poetrové vstupy mistra Anatola Svahilce, který představí komplexní recitál na pomezí poezie, fyzického divadla, tance sv. Víta a sokolské cvičenecké sestavy.

Příjemný zážitek z festivalu podtrhuje krom překrásných kulis Znojma a Národního parku Podyjí také nabídka vydařeného jídla, zázemí a program pro děti, tvořivý ateliér z dílny GaP, přátelská nálada návštěvníků i organizátorů a v neposlední řadě opojnost vyhlášeného znojemského vína.

-karm-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *