Sportovní aktivity a úspěchy SVČ Znojmo

Středisko volného času Znojmo se každoročně angažuje v nejrůznějších sportovních aktivitách a účastníci zájmového vzdělávání se pravidelně umísťují na medailových pozicích v nejrůznějších sportovních odvětvích.Za SVČ Znojmo se významně prosazují biketrialisté pod vedením Tomáše Mudrycha.

Za zmínku stojí úspěchy Reného Vymětala (1. místo Přebor ČR, 1. místo v Českém poháru CT mládeže, 7. místo na MS,  13. místo Světové hry mládeže CT, Mistr ČR v CT 2018, 7. místo na ME,  vítěz ankety „Sportovní talent okresu Znojmo 2018“).

Skvěle reprezentuje biketrialistka Eliška Mudrychová (3. místo Přebor ČR, 1. místo v Českém poháru CT mládeže, 5. místo ME, 18. místo Světové hry mládeže CT, Mistryně  ČR v CT 2018, 12. Místo na MS,  finalistka ankety „Sportovní talent okresu Znojmo 2018“).

Dalších úspěchů dosáhla také Štěpánka Mudrychová (2. místo Přebor ČR, 3. místo v Českém poháru CT mládeže, 2. vicemistryně ČR 2018 v CT, 11. místo na MS, 2. vicemistryně Evropy 2018).

Dalším sportovním zaměřením, kterému se SVČ Znojmo s úspěchem věnuje, je sportovní gymnastika pod vedením Ivany Křístelové.

Gymnastky mají nyní za sebouúspěšnou jarní sezonu, nasbíraly necelou padesátku medailí.

Tou nejcennější je stříbro na Mistrovství ČR, kde titul Vícemistryně ČR obhájila Veronika Kubošná v celém gymnastickém víceboji. Veronika se však může pyšnit i zlatými medailemi z Poděbrad, Veselí nad Lužnicí, Šumperku a Rosic, dalšími stříbrnými ze Znojma, Brna a Mezinárodních závodů v Gyoru a bronzovými z Uherského Ostruhu a Znojma.

Další velmi talentovanou závodnicí je Antonie Vojtěchová, která oslnila zejména maďarské publikum a rozhodčí, které ji ocenili třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí. Zlatou medaili vybojovala Tonička i ve Veselí nad Lužnicí a bronz si do své sbírky přivezla z Poděbrad. Titulem Přebornice Jihomoravského kraje se může pyšnit Marika Nina Kováčová, další z nadějných znojemských gymnastek, která byla rovněž úspěšná na mezinárodních závodech v Maďarském Gyorum odkud si přivezla stříbrnou medaili za přeskok a bronzovou za víceboj. Další bronzovou medaili má i z domácího závodu Znojmo Gym Cup 2019. Talentovaných gymnastek máme ve Znojmě celou řadu. Za všechny jmenujme alespoň Nellu Antonellu Smejkal, Karolinu Miu Kováčovou, Julii Bedřichovou, Annu Vojtěchovou, Veroniku Štrosovou, Kristýnu Procházkovou, Simonu Molíkovou, Adrianu Poláčkovou, Evu Majerovou, Johanku Náhlíkovou, Elišku Hrbáčkovou, Hanu Chlubnou, a další. Úspěšní byli i chlapci z naší líhně, kdy Martin Pospíšil v dresu JM kraje vybojoval stříbrnou medaili na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci…

K úspěšným medailistům se zařadily i děti z Atletické přípravky. Zásluhou Nely Pokorné (skok daleký), Ladislava Kroba (150m běh) a Šimona Krále (skok daleký) vybojovaly na Okresním přeboru mladšího žactva a přípravek v atletice tři bronzové medaile.

Spoustu cenných umístění a postup až do celorepublikového finále si vybojovali také účastníci Dopravního kroužku v Jevišovicích, kterým se skvěle dařilo na dopravních soutěžích určených pro základní školy.

Tři medaile v kategorii mladších žáků vybojovali na Zimní halové lize MRS 2019 hoši z rybářského kroužku. Na prvním místě skončil Jakub Rotrekl, na druhé místo se probojoval Robin Gassler a bronz získal Tomáš Němec.

Tradičním odvětvím je pro SVČ Znojmo také střelba a pořádá v ní soutěže jako Velikonoční střílení a Střelba na siluety. Soutěží se účastní všechny střelecké kroužky ze Znojma a Šumné.

Středisko volného času se také angažuje v různých florbalových aktivitách. Ve spolupráci s AŠSK pořádalo ve školním roce 2018/2019 několik turnajů v pěti kategoriích určených pro základní školy, vede florbalovou ligu SVČ Znojmo a pořádá každoroční Vánoční turnaj chlapců 5. tříd. Pro AŠSK mimo florbalu organizovalo v tomto roce také okresní kolo druhého stupně základních škol v basketbalu.

Kromě zmíněných zájmových aktivit si sportovní nadšenci mohou vybírat z celé řady dalších sportovních odvětví, jako jsou bojové sporty, míčové hry, florbal, plavání, horolezení, potápěči, jóga, paintball, posilování, stolní tenis aj.

Rostislav Souček, SVČ Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *