PK Znojmo má nejúspěšnější plavecký tým olympiády

Olympiáda dětí a mládeže, která se konala 23. 6.2 – 28. 6. v Liberci, je největším sportovním svátkem pro mladé sportovce v České republice. Znojmo zde díky čtyřem plavcům z Plaveckého klubu Znojmo mělo také své zastoupení.Poté, co se do Liberce sjeli v neděli všichni sportovci, se večer konalo na místním zimním stadionu slavnostní zahájení. Plavce čekal po celé následující tři olympijské dny velmi náročný program. Hned druhý den v dopoledních hodinách začaly soutěžní rozplavby, cíl pro plavce byl jasný, probojovat se mezi osmičku nejlepších do odpoledních finálových bloků, ve kterých se již bojovalo v každé disciplíně o olympijské medaile.

Plavci z PK Znojmo se za pomoci svých trenérů dokázali na olympiádu připravit vskutku na výbornou, díky čemuž se jim podařilo vybojovat neuvěřitelných 12 medailí: 4 zlaté, 6 stříbrných a 2 bronzové. Výprava ze Znojma se navíc suverénně stala nejúspěšnější výpravou celého Jihomoravského kraje, který reprezentovala. Počet bodů, který plavci ze Znojma společně s dalšími plavci kraje nasbírali, pak dostal v bodovém hodnocení dívčí tým Jihomoravského kraje na 1. místo a chlapci obsadili 2. místo.

Neúspěšnější olympioničkou za tým PK Znojmo se stala bezpochyby Adéla Držmíšková (2005), která v individuálních disciplínách vybojovala hned dvě vítězství, a to v disciplínách 200M a 200VZ (na této trati Adéla navíc splnila limit do reprezentace). Z olympiády si přivezla také dvě stříbrné medaile, a to z disciplín 100VZ a 100M. Nepopulární bramborovou medaili pak přidala z disciplíny 400VZ a 5. místo z disciplíny 50VZ. Adéla se navíc také postavila na stupně vítězů v dívčích štafetách reprezentující JMK, kde štafeta na 4x50PZ ve složení Obermannová, Švehlová, Držmíšková a Fraňková vyhrála 1. místo a štafeta 4x50VZ Držmíšková, Fraňková, Obermannová a Švehlová obsadila výborné 2. místo.

Skvěle si poradila se soupeřkami i o dva roky mladší Gabriela Halkiewiczová (2007), které se povedlo probojovat na stupně vítězů hned třikrát. Gábina s přehledem ovládla disciplínu 200Z, 2. místo pak vybojovala v disciplíně 200PZ a 3. místo v disciplíně 100Z. Gábina se probojovala do finále na všech tratích, které plavala. V disciplíně 50VZ obsadila 5. místo, 100VZ 6. místo a 400VZ 8. místo.

Bojovnost a touhu vítězit v sobě nezapřel ani Jakub Jordán (2007), který vybojoval stejně jako Gábina tři cenné kovy. Na 2. místě dohmátl v disciplíně 50VZ a 100Z, na 3. místě pak v disciplíně 200Z. Jen o vlásek unikla Kubovi medaile v disciplíně 100VZ, ve které obsadil nepopulární 4. místo a v disciplíně 200VZ pak dohmátl na 6. místě.

Antonín Navrkal (2005) si vyplaval veliké osobní rekordy ve všech disciplínách a obsadil 13. místo na 200M a 200P, 16. místo na 100P, 18. místo na 200PZ a 20. místo na 100M.

PK Znojmo tak dokazuje, že je klubem, který vychovává budoucí plavecké naděje Znojma.

Monika Dufková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *