Lechovice se dočkaly obchvatu, Znojmo na něj stále čeká

Úderem půlnoci ze středy na čtvrtek 27. června projela první vozidla dlouho očekávaným obchvatem Lechovic. Pětikilometrový úsek zkvalitní nejen bydlení zdejších lidí. Pomohl také zvýšit dopravní bezpečnost. Stavba trvala dva a půl roku a Ředitelství silnic a dálnic stála dvě stě sedmdesát milionů korun.


foto: Ministerstvo dopravy ČR

Obchvat se začal připravovat už před téměř třiceti lety, realizaci komplikoval mimo jiné výkup pozemků a priorita jiných projektů. Obcí na frekventované komunikaci spojující Znojmo a Pohořelice ve směru dál na Brno projíždělo dosud až pět tisíc kamionů denně. Dalších vozidel až deset tisíc. Na zdejších prudkých serpentinách docházelo často k dopravním nehodám, někdy i s tragickými následky.

Nová silnice Lechovice objíždí ze směru od Znojma nejprve zleva a poté zprava, kde jsou ale zahrádky a blízko postavené také domy. O protihlukové stěně se zatím neuvažuje. „Problém v tom nevidím, ale uvidíme, co bude dál. Obchvat je pro mne prioritou. Jde o výraznou úlevu pro celou obec,“ říká pan Karel, jeden z místních.

Na otevření obchvatu se přišel podívat také znojemský starosta Jan Grois. „Lechovickým to moc přeji, protože my ve Znojmě moc dobře víme, jaké to je, když celá tranzitní doprava jezdí centrem. Této slavnostní příležitosti jsem využil k tomu, že jsem se setkal s ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Brno Davidem Fialou.“

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *