Nebezpečné stromy padnout musely

ZNOJMO  Městská zeleň si nechala specializovanou firmou Safe Trees zkontrolovat 108 stromů ve dvaceti lokalitách ve městě i v jeho městských částech. Ve dvou případech nařídili arboristé odstranění stromů okamžitě. Šlo o strom u plovárny, který koncem minulého týdne pomáhali kácet hasiči, druhý se nacházel v Horním parku u dětského hřiště. Oba stromy šly z důvodů bezpečnosti v minulých dnech k zemi.„Na první pohled by se laikovi mohlo zdát, že šlo o zcela zdravý strom. Nicméně jakmile ho zhodnotili odborníci, bylo jasné, že musí z důvodu provozní bezpečnosti okamžitě pryč. Jaký byl jeho skutečný stav, dokládají fotografie z kácení,“ informoval o asanovaném stromu v Horním parku Radoslav Habrdle, ředitel Městské zeleně Znojmo.

Arboristé ze Safe Trees kontrolovali stromy například v okolí Domečku, na náměstí Armády, v Melkusově ulici, v Příměticích na návsi a u kostela, v Oblekovicích nebo Načeraticích na návsi.

„V případě tří stromů je doporučeno kácení s naléhavostí do jednoho až tří let. Ostatní stromy jsou relativně provozně bezpečné, je navržen pouze zdravotní, případně redukční řez,“ doplnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Veškeré údaje a zdravotní karty jednotlivých stromů jsou k dispozici na veřejném portále www.stromypodkontrolou.cz.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *