Opilý se projížděl na kradeném člunu, pak se snažil uplavat

VRANOVSKÁ PŘEHRADA – Řídit v opilosti se nevyplácí. A už vůbec ne kradené plavidlo. Přesvědčil se o tom osmadvacetiletý muž ze Zlínska, který se minulý čtvrtek vydal na vlny s cizím motorovým člunem.„Všímaví občané zavolali na linku 158 potom, co viděli, jak si muž neodborně bere na břehu cizí loď, od které se majitel na chvíli vzdálil. Mladíkovi se podařilo dostat gumový člun s elektromotorem na hladinu a asi 300 metrů se projet. Po zhruba patnácti minutách se vrátil zpět, skočil do vody a uplaval,“ popsala Lenka Drahokoupilová, policejní tisková mluvčí.

Daleko se ale nedostal. Policisté ho spolu s rekreanty zanedlouho dopadli. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že mu v krvi proudilo 1,82 promile alkoholu.

„Vyšlo najevo, že neodbornou manipulací člun poškodil. Ohnul šrouby, které slouží k připevnění motoru a poškrábal zadní část člunu od vrtule. Majitel způsobenou škodu vyčíslil na téměř čtyři tisíce korun. Podle trestního zákoníku mu za neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až dva roky odnětí svobody,“ uzavřela Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *